Черно море отстрани Черноморец от 1/16-финалите за купата на България след минимална победа с 2:0. Двубоят се игра на стадион “Лазур” в Бургас, като това бе четвърта поредна загуба за “акулите”, водени от Красимир Балъков. Головете за варненци реализираха Атанас Борносузов и Ели Маркес.

В 20-ата минута Даниел Димов от Черно море уцели гредата след удар отдалеч. Само пет минути след това и домакините се отчетоха с греда. Гонсалес центрира от фаул, Морис се извиси и с глава уцели десния страничен стълб на вратата на “моряците”. В 39-ата минута “акулите” имаха ново положение за гол след страхотна грешка в защитата на Черно море. Първо играч на Черноморец излезе сам срещу вратаря, но Пиргов улови, след това защитник на варненци изчисти топката, но тя попадна точно на главата на Карбони, който не успя да уцели вратата.

В последната минута на първото полувреме Атанас Борносузов стреля от пряк свободен удар, топката се отклони в играч на Черноморец и влетя във вратата.

През втората част гостите от Варна се позатвориха и играха на контраатаки. Домакините имаха превес и постоянно центрираха в наказателното поле на Пиргов, но вратарят се намеси успешно при всички положения. В 62-ата минута Морис излезе срещу стража, но Пиргов излезе и улови. След това Зайц и Фернандес стреляха, но вратарят на Черно море отново бе на мястото си. В 81-ата минута Марсио центрира и топката мина на сантиметри от гредата.

В даденото от съдията продължения гостите вкараха втори гол за крайното 0:2. “Моряците” организираха контраатака, възползваха се от това, че всички играчи на Черноморец бяха в тяхното поле, и реализираха. Георги Илиев подаде хубав дълъг пас към Ели Маркес, който напредна, финтира Стоймирович на границата на наказателното поле и прати топката във вратата на Борел./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
9 -
атака на Черноморец, Стоймирович напредна отдясно, но топката е напуснала очертанията на терена
10 - първи удар към една от двете врати, Карбони от Черноморец стреля, но доста неточно в аут
12 - продължителна атака на Черно море, центриране отдясно в наказателното поле, Миро Манолов свали с глава към Борносузов, който с удар извън полето стреля, но в аут
14 - отново многоходова атака на Черно море, в крайна сметка Ели Маркес центрира от десния фланг, но защитник на Черноморец изчисти
15 - атака на Черноморец, извеждащо подаване към Зайц, но вратарят Пиргов излезе и улови
20 - ГРЕДА за Черно море след удар на Даниел Димов, който стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет в тялото на играч на Черноморец, след това тупна и срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Борел
25 - ГРЕДА и за Черноморец, Гонсалес центрира от фаул, Морис се извиси и с глава прати топката в гредата, след това имаше меле в наказателното поле, но в крайна сметка защитник на Черно море изчисти
28 - далечен удар на Гонсалес, но топката излиза в аут
32 - отменен гол на Черно море заради засада. След меле в наказателното поле, играч на Черно море изведе Домакинов с глава, защитникът също с глава вкара, но при поемането на топката бе в засада
39 - страхотна грешка на защитата на Черно море. Първо играч на Черноморец излезе сам срещу Пиргов, но вратарят спаси, след това защитник на варненци изрита топката, но тя попадна в Карбони, който с глава стреля, но не успя да вкара
44 - атака на Миро Манолов, задържан е от Нилтон Кардосо
44 - жълт картон за Кардосо (Черноморец)
45 - ГОЛ за Черно море, голмайстор Атанас Борносузов. Халфът стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, топката се отби в главата на играч на Черноморец и влетя във вратата
45+1 -
край на първото полувреме
----------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
49 - жълт картон за Даниел Георгиев (Черно море) за фаул срещу съперник в половината на домакините
49 - центриране в наказателното поле на Черно море, но вратарят Илко Пиргов лови
52 - атака за Черноморец, подаване към Кардосо в наказателното поле, но Пиргов лови
54 - нова атака на Черноморец, Морис получи вдясно в наказателното поле, центрира, но защитата на Черно море се справи
54 - претенции на Матияс Морис за дузпа, след като падна в наказателното поле на Илко Пиргов
58 - центриране в наказателното поле на Черно море, трима футболисти на домакините не успяха да стигнат до топката и тя излезе в аут
62 - извеждащ пас към Морис, но вратарят на Черно море Илко Пиргов излиза и лови
66 - удар на Борносузов, но топката минава над вратата
76 - опит на Морис да изненада Илко Пиргов, но топката излиза в аут
77 - удар на Зайц, но Пиргов лови
79 - удар на Фернандес, но отново вратарят на Черно море лови
83 - атака на Черноморец, Пламен Крумов влезе в наказателното поле, но Пиргов излезе и улови
90 - 3 минути добавено време
90+1 - ГОООЛ за Черно море, голмайстор Ели Маркес, който получи пас от Георги Илиев, напредна към наказателното поле, финтира Стоймирович и прати топката във вратата
90+3 - край на мача

Черноморец - Черно море 0:2
0:1 Атанас Борносузов (45), 0:2 Ели Маркес (90+2)

Черноморец: 33.Паскал Борел, 18.Йохан Зайц, 5.Николай Кръстев, 26.Георги Терзиев, 15.Александър Стоимирович, 7.Нилтон Кардосо, 8.Марсио Нуньо, 19.Роберто Карбони, 20.Хектор Гонсалес, 25.Пламен Крумов, 21.Матияс Морис
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 13.Мартин Тошев, 6.Орлин Старокин, 22.Цветомир Цонков, 4.Енис Хайри, 9.Адриан Фернандес, 3.Венцислав Бонев

Черно море: 26.Илко Пиргов, 5.Николай Домакинов, 15.Александър Александров, 28.Ели Маркес, 27.Даниел Димов, 8.Атанас Борносузов, 23.Даниел Георгиев, 20.Михаил Лазаров, 4.Радослав Бачев, 21.Георги Илиев, 31.Мирослав Манолов
Резерви: 1.Карамфил Илчев, 6.Танко Дяков, 84.Мамуту Кулибали, 3.Жуниор, 13.Тодор Георгиев, 17.Керчев, 19.Заков

Стадион: "Лазур" - 400 зрители