ЦСКА се класира за 1/8-финалите за купата на България, след като отстрани втородивизионния Свиленград с минимална победа с 1:0. Двубоят се игра на стадион “Колодрума” в южния град пред около 2500 зрители. Единственото попадение във вратата на тима, заемащ 13-то място в Източната "Б" група, реализира Мишел Платини в 76-ата минута.

Мачът завърши с лек скандал, след като съдията Цветан Кръстев не позволи на домакините да изпълнят корнер, а даде край. Секунди преди това реферът спести чист червен картон на останалия последен в защита Кирил Котев за фаул срещу Анастас Петров на дъгата на наказателното поле.

Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев амнистира издънилите се преди време футболисти. В титулярния състав започнаха Иван Иванов, Кирил Котев и Данчо Тодоров, а на вратата след дълго отсъствие се завърна Ивайло Петров.

В първите двайсетина минути на срещата и двата отбора не създадоха нито едно чисто голово положение. Домакините играха достойно срещу далеч по-класния си съперник.

В 25-ата минута Иван Стоянов се контузи и бе заменен принудително от Спас Делев. В 34-ата минута домакините стигнаха до първото си положение. Тодор Христов бе изведен отдясно в наказателното поле, след като Иван Иванов увисна, но след удара му Ивайло Петров с крак изби. Четири минути след това и гостите стигнаха до възможност за попадение. Данчо Тодоров засече центриране отляво, но с шпагат от границата на малкото наказателно поле не успя да прати топката във вратата.

В 42-ата минута отново той този път уцели левия страничен стълб. След подаване към Платини в наказателното поле бразилецът върна с пета към Данчо, пловдивчанинът си вдигна топката и без да пада с прехвърлящ удар я прати в гредата. В 43-ата минута Никола Минков от състава на домакините стреля отдясно в наказателното поле, но топката мина от външната страна на вратата на Иво Петров.

През второто полувреме домакините заиграха много по-добре и създадоха доста неприятности пред вратата на “червените”. В 50-ата минута Тодор Христов напредна отляво, центрира остро успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече. В 53-ата минута отново Христов шутира, топката тупна пред Ивайло Петров, но все пак вратарят я улови.

В 76-ата минута “армейците” реализираха за 1:0. Спас Делев центрира отляво и Мишел Платини с глава, застанал с гръб към вратата, прати красиво топката в мрежата на домакините. В 88-ата минута Данчо Тодоров се отличи с поредния си пропуск. Тимонов стреля от пряк свободен удар, вратарят изби топката, но тя попадна в пловдивчанина, който от 1-2 метра пред голлинията не успя да я прати във вратата.

В последните секунди на двубоя дойде ред и на главния съдия. Цветан Кръстев не даде червен картон на останалия последен в защита Кирил Котев за фаул срещу преодолелия го Анастас Петров. Реферът показа само жълт картон на капитана на ЦСКА в тази среща. След изпълнението топката излезе в корнер, който съдията не позволи да бъде изпълнен, а свири край. Заради решението му играчите на Свиленград го наобиколиха в центъра на терена, но до сериозни инциденти не се стигна./БЛИЦ