Локомотив (Сф) успя да победи Ботев с 2:1 на своя стадион и се класира на 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Победата не дойде никак лесно за "железничарите", след като гостите от Пловдив успяха да поведат още в 5-ата минута. След многоходова атака на "канарчетата" топката попадна в Илиян Йорданов и той от около десет мерта успя да порази вратата на Валентин Галев - 0:1.

След гола домакините овладяха изцяло инициативата и стигнаха до пълен обрат. Илиян Гаров изравни малко преди почивката след центриране на Шпишич - 1:1. На полувремето треньорът на Локо (Сф) Драгомир Окука пусна в игра основния си голмайстор Мартин Камбуров и резултатът не закъсня. Само 6 минути след подновяването на играта Камбуров майсторски прехвърли с глава вратаря на гостите Лука Бриньоли, с което донесе победата на тима си - 2:1. До края домакините не изпуснаха инициативата и заслужено продължават напред в турнира. /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
5 - ГОЛ! 1:0 за Ботев. След многоходова атака топката попада у Илиян Йорданов, който от десетина метра я изпраща в мрежата на вратаря Галев.
7 - Удар на Шпишич от границата на наказателното поле, топката минава на сантиметри над напречната греда
10 - Асамоа излиза сам срещу вратаря, но ударът му минава над вратата
12 - Страхотен шут на Димо Атанасов среща страничната греда
21 - Първи жълт картон в мача, получава го голмайстора Илиян Йорданов
24 - Шут на Асамоа, вратарят Бриньоли избива с върха на пръстите си в корнер
34 - Първа смяна в мача. Васко Кочев заема мястото на М'Пока
36 - След центриране на Брици, Ребека стреля с глава, но вратарят Галев лови
38 - Силен шут на Румен Горанов, но вратарят Бриньоли се намесва и избива в корнер
41 - Горанов отново стреля от границата на наказателното поле, но неточно
44 - ГОЛ! Илиян Гаров изравнява резултата. Шпишич преминава двама защитници и пуска към непокрития Гаров, който хладнокръвно прави 1:1
45+1 Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
46 - Една смяна в състава на Локо (Сф) на почивката. Мартин Камбуров влиза на мястото на Димо Атанасов
58 - Удар на Горанов с глава след центриране от корнер, но вратарят Бриньоли отново парира удара
62 - ГОЛ ! Мартин Камбуров вкарва за 2:1. Той е точен с глава след центриране отдясно
66 - Асамоа отстъпва мястото си на Христо Златински
71 - Виктор Шпишич разтресе гредата със силен шут
74 - Ребека отстъпва мястото си на Грънчарски
76 - Последна смяна в състава на Ботев. Сириняно напуска и на негово място Петко Василев
79 - Брици от състава на гостите получава жълт картон
89 - Иван Пасков е също получава жълт картон
90 - Три минути е добавеното време на мача
90+1 - Тактическа смяна в състава на домакините, Йорданов влиза на мястото на Зоран Балдовалиев
90+3 - Край на мача на стадиона в квартал "Надежда". Локомотив продължава в следващия кръг след като успя да победи Ботев с 2:1

ЛОКО (Сф) - БОТЕВ 2:1
0:1 Илиян Йорданов (5), 1:1 Илиян Гаров (44), 2:1 Мартин Камбуров (62)

ЛОКО (Сф):
88.Валентин Галев, 22.Иван Бандаловски, 24.Иван Пасков, 3.Илиян Гаров, 11.Кристиян Добрев, 8.Виктор Шпишич, 9.Светослав Дяков, 7.Румен Горанов, 30.Димо Атанасов(46-19.Мартин Камбуров), 28.Зоран Балдовалиев(90- 25.Преслав Йорданов), 9. Дерек Асамоа(66-16.Христо Златински)
Резерви:21.Юлиан Левашки, 5.Георги Марков, 12.Дарко Савич, 23.Иво Иванов, 16.Христо Златински, 19.Мартин Камбуров, 25.Преслав Йорданов

БОТЕВ: 69.Лука Бриньоли, 17. Фабио Тинаци, 4.Марко Ди Паоло ,13.Чудомир Григоров, 23.Максимилиано Брици, 21.Алфред М'Пока(34-20.Васко Кочев), 27. Густав, 77.Илиян Йорданов, 3.Чиро Сириняно(76-22.Петко Василев), 16.Алберто Ребека(74-18.Стоян Грънчарски), 11.Иван Караманов
Резерви:30.Румен Попов, 2.Васил Василев, 20.Васко Кочев, 18.Стоян Грънчарски, 6.Марко Д'Ардженио, 22.Петко Василев

София: ст. "Локомотив"