Димитър Бербатов влезе в историята на българския футбол, след като вече е едноличен голмайстор на националния ни отбор за всички времена. Капитанът на “трикольорите” реализира две попадения в контролата срещу Малта (4:1) и подобри рекорда на Христо Бонев. Митко вече има 48 попадения, а Зума остана на второ място с 47. Димитър Бербатов днес изигра 77-ият си мач в националния отбор, в които има 48 гола.

Останалите две попадения за нашите при победата срещу Малта реализираха Валери Божинов и Благой Георгиев. Божинов изведе “лъвовете” напред в резултата още в 5-ата минута след добър пас на Стилиян Петров. Последваха силни минути за домакините и добри спасявания на титулярния вратар на България Ники Михайлов. В 19-ата минута Бербатов тресна гредата, а в 30-ата минута от няколко метра не успя да преодолее вратаря на домакините. До края на полувремето домакините ни натикаха в нашата половина и създадоха куп положения пред вратата на Ники Михайлов. В 38-ата и 39-ата минути Джейми Пейс на два пъти пропусна страхотни шансове и топката като по чудо не влизаше в мрежата.

С началото на второто полувреме Малта изравни за 1:1 след гол на Майкъл Мифсуд. След попадението домакините ни спукаха от положения и топката като по чудо не влезе за втори път във вратата на влезлия като резерва Димитър Иванков.

Едва след 75-ата минута нашите се поразиграха и набързо вкараха три гола. В 76-ата минута Бербатов вкара за 2:1. Домовчийски остана сам срещу вратаря, но не стреля, а подаде на Митко, който от 1-2 метра прати топката във вратата. В 80-ата минута Благо Георгиев направи 3:1 след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Само две минути след това Бербатов реализира за 4:1 и с това попадение излезе на първо място във вечната ранглиста при голмайсторите. В 86-ата минута Митко бе сменен и обра овациите от феновете./БЛИЦ

Всички мачове и голове на Бербатов в националния отбор тук

Мачът с Малта по минути тук

Малта - България 1:4
0:1 Валери Божинов (5), 1:1 Мифсуд (46), 1:2 Димитър Бербатов (76), 1:3 Благой Георгиев (80), 1:4 Димитър Бербатов (82)