Локомотив (Мездра) загуби първата си контрола в Швейцария. "Железничарите" отстъпиха с катастрофалното 0:5 от Йънг Бойс. Срещата, която се игра на един от помощните терени на "Stade de Suisse", премина под диктовката на вицешампиона и лидер във временното класиране на швейцарската Акспо Супер лига. Любопитното е, че домакините бяха без деветима от основните си играчи, които са ангажирани с националните си отбори.

По време на лятната подготовка, която се проведе в Холандия, Локо (Мз) претърпя още две загуби с по 0:5 - от белгийския шампион Стандарт (Лиеж) и Лил (Франция). В първенството на "А" група воденият от Войн Войнов тим пък също инкасира две поражения с този резултат - от Литекс и Черноморец.

Играчите на Йънг Бойс откриха в 28-ата минута, след като Исам Мардаси засече с глава центриране от корнер и прониза Христо Иванов. Този резултат се запази до почивката, въпреки че Япи, Коли и Шнеули пропуснаха добри възможности да удвоят преднината на своя тим. Единственото по-опасно положение за нашия тим бе сътворено от Тодоров, чиито удар от воле в 26-ата минута мина на сантиметри над противниковата врата.

Само три минути след подновяването на играта швейцарците стигнаха до втори гол, който бе дело на Марк Шнейдер. В 73-ата минута резултатът вече бе класически, след като хубав самостоятелен пробив на Траоре завърши с гол. Само три минути по-късно реферът осъди дузпа в полза на Йънг Бойс, която бе превърната в гол от Раймонди. Четири минути преди края на двубоя наш играч си отбеляза автогол и така бе фиксиран крайният резултат - 5:0.

Следващата проверка на Локо (Мездра) е във вторник (17 ноември) от 18:00 часа българско време на стадион "Brugglifeld" с последния в класирането - Аарау.

Съставът на Локо (Мз): Христо Иванов, Цветан Зарев, Станимир Господинов, Николай Христозов, Здравко Станков, Даниел Моралес, Виктор Софрониев, Страти Илиев, Димитър Петков, Борислав Хазуров и Любомир Тодоров (Йордан Линков, Владислав Узунов, Георги Каранейчев)