Ювентус разби Аталанта с 5:2 като гост в мач от 12-ия кръг на италианската Серия “А”. След този успех грандът от Торино се доближи на четири точки от лидера Интер.

В 36-ата минута Каморанези беше намерен с пас от десния фланг и с глава откри резултата. След центъра домакините бързо загубиха топката, тя стигна до Каморанези и халфът с майсторски удар я прати в горния ляв ъгъл за 2:0 в полза на Юве.

В 50-ата минута Валдес намали с гол за Аталанта. Само пет минути след това обаче гостите отново дръпнаха с два гола Лошо изчистена топка попадна във Фелипе Мело и бразилецът не остави никакви шансове на Консили. В 71-ата минута Тирибоки пусна хубав пас към Чераволо и той простреля Буфон за 2:3. Домакините се опитаха да стигнат до нещо повече в този двубой, но силите не им стигнаха, а торинци им вкараха още два гола в края.

В 84-ата минута Диего направи 4:2, а Трезеге с дежурното си попадение оформи крайното 5:2./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 12 КРЪГ

На 7 ноември (събота)
Катания - Наполи 0:0

Аталанта - Ювентус 2:5
0:1 Каморанези (36), 0:2 Каморанези (37), 1:2 Валдес (51), 1:3 Мело (55), 2:3 Кераволо (71), 2:4 Диего (84), 2:5 Трезеге (87)