Байерн (Мюнхен) направи поредна грешна стъпка в Бундеслигата, след като не успя да победи като домакин Шалке 04. Двата тима завършиха при равенство 1:1 в мач от 12-ия кръг на първенството.

В 31-ата минута Байерн успя да открие резултата, когато след центриране на Бадщубер от пряк свободен удар Клозе отклони топката с глава, Курани се опита да избие, но я прати право в краката на Даниел ван Буйтен. Защитникът не сбърка и отбеляза. В 43-ата минута гостите изравниха. Шмитц центрира от пряк свободен удар, топката стигна до Матип и дебютантът с глава направи 1:1.

Шампионът Волфсбург се наложи с 2:1 при гостуването си на Хофенхайм. В 23-ата минута домакините поведеха в резултата. Майкосуел центрира в наказателното и голмайсторът Ведад Ибишевич нямаше проблем да се разпише с глава. Двубоят продължи да се развива изключително динамично и положенията пред двете врати се редяха едно след друго. За Волфсбург с нов пропуск се отчете Графите, а удар на Звездан Мисимович от фаул мина близо до целта. Пред вратата на Диего Беналио пък Майкосуел изпусна на два пъти, а изстрел на Ибишевич бе уловен от швейцарският страж. В самия край на полувремето Сеяд Салихович можеше да удвои аванса на своите, но ударът му от фаул срещна гредата.

В 52-ата минута Мисимович изравни, който се възползва от грешка на Исак Форса и от няколко метра записа името си сред голмайсторите. Само 5 минути по-късно последва нова грешка на Форса, който загуби топката от Хасебе и при последвалата контраатака Графите успя да изведе своите напред в резултата./БЛИЦ

Бундеслига, 12 кръг

7 ноември (събота)
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04
1:0 Ван Буйтен (31),1:1 Матип (43)

Хофенхайм – Волфсбург 1:2
1:0 Ибишевич (24), 1:1 Мисимович (52), 1:2 Графите (60)

Леверкузен - Айнтрахт (Франкфурт) 4:0
1:0 Кислинг (2), 2:0 Рейнартц (6), 3:0 Кроос (11), 4:0 Бендер (86)

18:30 часа Вердер - Борусия (Дортмунд)
Баланс: 82 мача, 38 победи за Вердер, 15 равенства, 29 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.