Стандард (Лиеж) запази живи шансовете си за участие в елиминационната фаза на Шампионската лига, след като победи с 2:0 Олимпиакос в мач от Група „Н” на турнира.

Диудон Мбокани даде аванс на домакините в 30-ата минута, след като Олоф Мелберг не успя да изчисти топката при наглед елементарна ситуация.

Гостите опитаха натиск в търсене на изравнителния гол, но три минути преди края такъв падна в тяхната врата, когато точен бе Милан Йованович.

Победата на Стандард го остави на две точки зад втория в класирането на групата Олимпиакос, който е с шест точки. Лидер е Арсенал с 10 точки./БЛИЦ

Стандард (Лиеж) – Олимпиакос 2:0

1:0 Мбокани (30), 2:0 Йованович (88)

Стандард (Лиеж): 38.Синан Болат, 17.Маркос Камоцато, 19.Мохамед Сар (46-3.Виктор Рамос), 5.Фелипе, 4.Рикардо Роча, 33.Мехди Карсела-Гонсалес (87-2.Режинал Горокс), 22.Елиаким Мангала, 28.Аксел Витсел, 10.Игор де Камарго, 9.Диудон Мбокани, 23.Милан Йованович (90+1-Арнор Ангели)

Олимпиакос: 71.Антонис Никополидис, 5.Йоргос Галициос, 14.Михал Жевлаков, 21.Аврам Пападопулос (78-33.Янис Пападопулос), 4.Олоф Мелберг, 15.Раул Браво, 7.Лусиано Гайети (43-18.Йоанис Фетфацидис), 20.Дуду, 25.Енцо Мареска, 8.Оскар Гонсалес (78-6.Йероклис Столтидис), 22.Костас Митроглу