Резервата Мариуш Онофраш се разписа две минути преди края и донесе на Унирея домакинското равенство 1:1 срещу Рейнджърс в мач от Група „G” на Шампионската лига. С този резултат се завърза битката за второто място в групата.

Румънският шампион, който е дебютант в турнира, затрудни на няколко пъти вратаря на шотландците през първото полувреме, включително и удар от 30 метра на защитника Василе Мафтей.

Рейнджърс изглеждаше по-малко опасен, но далечен удар на халфа Лий Маккълък тупна на мократа трева и излъга вратаря Гиедриус Арлаускас в 79-ата минута. Изравнителният гол за Унирея на Онофраш също дойде с далечен шут.

На стадиона на Стяуа, където Унирея играе мачовете си от Шампионската лига, имаше сблъсъци между фенове на Рейнджърс и стюардите. Вследствие на това имаше изкъртени седалки по трибуните, но не се наложи намесата на полицията./БЛИЦ

Унирея – Рейнджърс 1:1

0:1 Маккълък (79), 1:1 Онофраш (88)

Унирея: 1.Гиедриус Арлаускас, 23.Валерия Бордяну, 6.Георге Галамас, 24.Василе Мафтей, 19.Пабло Брандан, 21.Тибериу Балан (28-11.Маруис Онофраш), 18.Рикардо Вилана (81-10.Разван Падурецу), 32.Юлиан Апостол, 30.Сорин Фрунза, 7.Мариус Йоан Биласко, 9.Шербан Дачиан Варга (81-17.Семедо)

Рейнджърс: 1.Алън Макгрегър, 16.Стивън Уитакър, 66.Дани Уилсън, 3.Дейвид Уиър, 5.Саша Папач, 14.Стивън Нейсмит, 7.Стивън Дейвис, 6.Лий Маккълък, 8.Кевин Томсън (85-29.Джон Флек), 27.Кайл Лафърти, 18.Кени Милър (83-10.Начо Ново)