Фиорентина разби Дебрецен с 5:2 в мач от Група „Е” на Шампионската лига и се доближи до участие на 1/8-финалите на турнира. В предишния мач между двата тима също паднаха 7 гола, но тогава „виолетовите” се наложиха с 4:3 в Будапеща.

Флорентинският тим спечели третата си поредна победа в Европа след невероятна игра през второто полувреме, когато се разписаха Дарио Даинели, Рикардо Монтоливо, Марко Маркиони и Алберто Джилардино.

Адриан Муту бе открил резултата през първата част, докато Гергели Рудолф и резервата Адамо Кулибали бяха точни за унгарските шампиони.

Фиорентина е с девет точки от четири мача, докато Дебрецен е без спечелена точка и без надежда за прогрес в следващата фаза./БЛИЦ

Фиорентина – Дебрецен 5:2

1:0 Муту (13), 1:1 Рудолф (38), 2:1 Даинели (53), 3:1 Монтоливо (59), 4:1 Маркиони (61), 4:2 Кулибали (70), 5:2 Джилардино (76)

Фиорентина: 35.Влада Аврамов, 25.Джанлука Комото, 5.Алесандро Гамберини (33-2.Пер Кролдруп), 3.Дарио Даинели, 23.Мануел Паскуал, 32.Марко Маркиони, 4.Марко Донадел, 15.Кристиано Дзанети (46-18.Рикардо Монтоливо), 6.Хуан Варгас (77-24.Марио Сантана), 10.Адриан Муту, 11.Алберто Джилардино

Дебрецен: 12.Джордже Пантич, 10.Ласло Боднар, 25.Золтан Селеши, 16.Адам Комлоши (10-30.Золтан Киш), 4.Леонардо, 77.Петер Цвиткович, 6.Луис Рамос (53-39.Адамо Кулибали), 33.Йозеф Варга, 86.Золт Лачко (65-55.Петер Сакали), 21.Марцел Фодор, 14.Гергели Рудолф