Гол на Лисандро Лопес в самия край на мача донесе на Олимпик (Лион) равенството 1:1 като домакин на Ливърпул в мач от Група „Е” на Шампионската лига.

Аржентинският нападател се разписа от близко разстояние в 90-ата минута и прати тима си в 1/8-финалната фаза на турнира.

Само седем минути по-рано Ливърпул бе открил резултата, след като Райън Бабел вкара гол с мощен удар от 25 метра.

Олимпик (Лион) е начело в класирането на групата с 10 точки от четири мача, втори е Фиорентина с девет, Ливърпул е трети с 4 точки, а Дебрецен е без спечелена точка./БЛИЦ

Олимпик (Лион) – Ливърпул 1:1

0:1 Бабел (85), 1:1 Лисандро Лопес (90)

Олимпик (Лион): 1.Уго Льорис, 13.Антони Ревейер (18-32.Ламин Гасама), 3.Крис, 28.Жереми Тулалан, 20.Али Сисоко, 8.Миралем Пянич (40-10.Едерсон), 17.Жан Макун, 6.Ким Шелстрьом, 18.Бафетимби Гомис (73-14.Сидни Гову), 9.Лисандро Лопес, 7.Мишел Бастос Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 23.Джейми Карагър, 5.Даниел Агер, 16.Сотириос Кириакос, 22.Емилиано Инсуа, 18.Дирк Кайт, 21.Лукаш Лейва, 20-Хавиер Масчерано, 15.Йоси Бенаюн, 10.Андрий Воронин (67-19.Райън Бабел), 9.Фернандо Торес

(87-24.Данид Нгог)