Интер записа първа победа в Шампионската лига след повече от една година, след като в мач от Група „F” направи обрат за успеха с 2:1 като гост на Динамо (Киев).

Триумфът на „нерадзурите” дойде с попадения в последните четири минути, след като Дието Милито изравни след пас на Уесли Снайдер, а холандецът донесе победата на тима си с попадение в 89-ата минута.

Бившият нападател на Милан Андрий Шевченко, чиято кариера тръгна надолу под ръководството на Жозе Моуриньо в Челси, даде аванс на Динамо в 21-ата минута.

За последно „нерадзурите” спечелиха мач в Шампионската лига на 22 октомври 2008 г. при успеха с 1:0 над Анортозис с гол на Адриано.

Заради епидемията от свински грип в Украйна, зрителите по трибуните на стадион „Валерий Лобановски” бяха с хирургически маски.

Победата качи Интер на върха на групата с шест точки, докато Динамо е последен с четири точки. Между двата отбора са Барселона и Рубин, които по-рано днес направиха 0:0 и имат по пет точки./БЛИЦ

Динамо (Киев) – Интер 1:2

1:0 Шевченко (21), 1:1 Милито (86), 1:2 Снайдер (88)

Динамо (Киев): 31.Станислав Богуш, 11.Роман Ерьоменко, 34.Евген Хачериди, 44.Леандро Алмейда, 21.Жерсон Маграо, 17.Тарас Михалик, 36.Милош Нинкович, 5.Огниен Вукоевич, 70.Андрий Ярмоленко, 7.Андрий Шевченко, 10.Артьом Милевский (70-20.Олег Гусев)

Интер: 12.Жулио Сезар, 13.Майкон, 25.Валтер Самуел (79-11.Съли Мунтари), 6.Лусио, 26.Кристиан Киву (46-45.Марио Балотели), 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо (46-8.Тиаго Мота), 5.Деян Станкович, 10.Уесли Снайдер, 9.Самуел Ето`о, 22.Диего Милито