Късен гол на Фалкао донесе на Порто победата с 1:0 като гост на АПОЕЛ (Никозия) в мач от Група „D” и гарантира на тима си участие в следващата фаза на турнира.

Фалкао реализира единствения гол в мача с нисък удар след хитро обръщане на границата на наказателното поле в 84-ата минута.

Вратарят на АПОЕЛ Дионисиос Хиотис направи две брилятни спасявания, за да не допусне попадение срещу Порто. Хълк направи пробив от халфовата линия, но Хиотис се хвърли в краката му и го спря. В 55-ата минута стражът спаси удар на Фалкао.

Най-добрият шанс за гол на АПОЕЛ бе в 70-ата минута, но слабият удар на Ненад Миросавлиевич от близко разстояние бе спасен от Елтон./БЛИЦ

АПОЕЛ (Никозия) – Порто 0:1

0:1 Фалкао (87)

АПОЕЛ: 22.Дионисион Хиотис, 7.Савас Пурсаитидис, 10.Константинос Хараламбидис, 14.Йоост Брьорсе, 17. Маринос Сациас, 19.Марио Елиа (57-5.Бобан Грънчаров), 20.Жеан Паулиста (61-29.Нектариус Александру), 23.Елио Пинто, 24.Христос Контис (86-9.Андреас Папатанасиу), 26.Нуно Мораиш, 30.Ненад Миросавлиевич

Порто: 1.Елтон, 2.Бруно Алвеш, 3.Раул Мейрелеш, 6.Фреди Гуарин (83-20.Томаш Коща), 9.Фалкао (90-7.Фернандо Белуши), 10.Кристиан Родригес (69-19.Ернесто Фариас), 12.Хълк, 14.Роландо, 15.Алмаро Перейра, 21.Кристиан Сапунару, 25.Фернандо