Без контузения Димитър Бербатов Манместър Юнайтед се класира на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като Антонио Валенсия вкара изравнителен гол в добавеното време за 3:3 срещу ЦСКА (Москва) в мач от Група „В” на „Олд Трафорд”.

Руският тим водеше с 3:1 шест минути преди края, когато английските шампиони за пореден път измъкнаха двубой в последните минути. Първо Пол Скоулс намали с глава след центриране на Гари Невил от фаул, а Валенсия изравни, след като ударът му рикошира в защитник на ЦСКА.

Равенството бе достатъчно за „червените дяволи” да се класират за елиминациите на турнира два мача преди края на груповата фаза. Юнайтед има 10 точки от четири мача, три повече от втория Волфсбург, който победи Бешикташ с 3:0. ЦСКА е трети с 4 точки, докато Бешикташ е последен с една точка.

„Олд Трафорд” бе смълчан в 25-ата минута, когато Алан Дзагоев вкара от малък ъгъл и даде аванс на ЦСКА. Само четири минути по-късно Майкъл Оуен изравни от близко разстояние. Равенството се задържа само две минути, когато Милош Красич се оказа непокрит в наказателното поле и прониза Едвин ван дер Сар.

За Манчестър Юнайтед нещата станаха още по-трудни, когато малко след почивката Василий Березуцкий увеличи на два гола преднината на московските „армейци”. Руският тим обаче не успя да удържи на финалния натиск на „червените дяволи” и допусна попаденията на Скоулс и Валенсия. В добавеното време Дейвидас Шемберас получи втори жълт картон, но въпреки това новият треньор на ЦСКА (Москва) Леонид Слуцкий дебютира в Шампионската лига с престижно равенство на „Олд Трафорд”./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – ЦСКА (Москва) 3:3

0:1 Дзагоев (25), 1:1 Оуен (29), 1:2 Красич (31), 1:3 В. Березуцкий (47), 2:3 Скоулс (84), 3:3 Валенсия (90+2)

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 20.Фабио да Силва (59-3.Патрис Евра), 23. Джони Евънс, 6.Уес Браун, 2.Гари Невил, 25.Антонио Валенсия, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 17.Нани (58-10.Уейн Рууни), 27.Федерико Македа (82-26.Габриел Обертан), 7.Майкъл Оуен

ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 42.Георги Шченников, 4.Сергей Игнашевич, 24.Василий Березуцкий, 6.Алексей Березуцкий, 11.Павел Мамаев (70-25.Елвир Рахимич), 22.Евгений Алдонин, 2.Дейвидас Шемберас, 17.Милош Красич, 10.Алан Дзагоев (72-7.Даниел Карвальо), 89.Томаш Нецид (85-23.Ника Пилиев)