Ювентус победи Макаби (Хайфа) като гост в мач от Група „А” и увеличи шансовете си за прескачане на груповата фаза на Шампионската лига.

Мауро Каморанези вкара единствения гол в добавеното време на първото полувреме, когато неговият удар рикошира в защитника на Макаби Декел Кейнан и излъга вратаря Нир Давидович.

Ювентус, който е втори в класирането с осем точки. Първи е Бордо с 10, който вече е на 1/8-финал след победата с 2:0 над Байерн. Баварците са трети с четири точки.

Макаби (Хайфа), който за втори път участва в груповата фаза на Шампионската лига след дебюта си през сезон 2002/03 и загуби всичките си четири мача, все още не е отбелязвал гол през тази кампания.

Израелският тим се опита да притисне „Старата госпожа” през първото полувреме пред почти 40 000 зрители на „Рамат Ган”, но не успя да създаде опасности пред Джанлуиджи Буфон. Резултатът бе повторение на този от Торино преди две седмици./БЛИЦ

Макаби (Хайфа) – Ювентус 0:1

0:1 Каморанези (45+2)

Макаби (Хайфа): 1.Нир Давидович, 27.Еял Мешумар, 5.Жорже Тейшейра, 21.Декел Кейнан, 17.Тсепо Масилела, 18.Али Оман, 7.Густаво Боколи (71-24.Израел Загури), 8.Джон Хайро Кулма (46-16.Мохамад Гадир), 20.Янив Катан, 9.Владимер Двалишвили (56-26.Лиор Рафаелов), 19.Шломи Арбайтман

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 2.Мартин Касерес, 3.Джорджо Киелини, 33.Никола Легроталие, 6.Фабио Гросо, 18.Кристиан Поулсен, 4.Фелипе Мело, 30.Тиаго (60-29.Паоло де Челие), 16.Мауро Каморанези, 28.Диего, 11.Амаури (84-17.Давид Трезеге)