Френският шампион Бордо си спечели място в 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи Байерн като гост в мач от Група „А” на турнира.

Йоан Гуркюф откри резултата в 37-ата минута, а Маруан Шамак добави второ попадение в края на мача, за да гарантират на „жирондинците” място на първите две места от групата. Бордо е с 10 точки, докато Байерн е трети с 4 и трудно ще успее да продължи в турнира.

Баварците, които излязоха с Лука Тони като партньор на Мирослав Клозе вместо Марио Гомес, пропуснаха няколко добри положения, а Едсон Браафхайд дори удари греда още в третата минута.

Гостите бяха отборът, който успя да вкара гол, длед като Вендел прати топката в наказателното поле от фаул и Гуркюф надигра Марк ван Бомел, за да се разпише. Шамак подпечата победата на тима си с попадението си в 90-ата минута./БЛИЦ

Байерн – Бордо 0:2

0:1 Гуркюф (37), 0:2 Шамак (90)

Байерн: 22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 6.Мартин Демикелис, 28.Холгер Бадщубер, 4.Едсон Браафхайд (59-33.Марио Гомес), 23.Даниел Пранич, 17.Марк ван Бомел, 44.Анатолий Тимошчук, 31.Бастиан Швайнщайгер, 9.Лука Тони, 18.Мирослав Клозе (46-10.Ариен Робен)

Бордо: 1.Седрик Карасо, 21.Матийо Шалме, 27.Марк Планюс, 2.Мишел Сиани, 28.Беноа Тремулинас, 4.Алу Диара, 5.Фернандо, 18.Ярослав Плашил (84-25-Людовик Сане), 8.Йоан Гуркюф, 17.Вендел (68-10.Жуси), 29.Маруан Шамак