Валенсия не допусна срама, който вчера преживя Реал (Мадрид), но също се измъчи в първия си мач от 1/16-финалите за Купата на Испания. При гостуването си на подвизаващия се в Сегунда B Алкояно възпитаниците на Унай Емери се наложиха с минималното 1:0. Единственият гол в двубоя бе дело на Хоакин още в 10-ата минута.

Победата не дойде никак лесно за "прилепите", които бяха без повечето си звезди в лицето на Давид Вийя, Давид Силва и Мата. На няколко пъти стражът на Валенсия Моя се намесваше решително след удари на Алколеа и Курто. В последните минути контрите на гостите можеха да направят успеха им по-категоричен, но Никола Жигич пропусна от непосредствена близост./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 4 КРЪГ
От вторник, 27 октомври

Рекреативо – Спортинг (Хихон) 1:1
1:0 Даниел Кандеяс (1), 1:1 Мате Били( 47)

Атлетико Сиудад де Лорки – Севиля 2:4
1:0 Гиле Ролдан (10), 1:1 Луиш Фабиано (19), 1:2 Луиш Фабиано (20), 2:2 Гиле Ролдан (21), 2:3 Хесус Навас (28), 2:4 Диего Капел (36)

Марбея – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Трояно (18), 0:2 Макси Родригес (83)

Алкоркон – Реал (Мадрид) 4:0
1:0 Борха Гомес (16), 2:0 Алаваро Арбелоа (22-автогол), 3:0 Ернесто Гомес (40), 4:0 Борха Гомес (52)

Сарагоса – Малага 1:1

Еркулес – Алмерия 2:1

Хетафе – Еспаньол 2:0

Алкояно – Валенсия 0:1

Херес – Осасуна 1:2

Райо Валекано – Атлетик (Билбао) 2:0

Селта – Тенерифе 2:1

Мурсия – Депортиво (Ла Коруня) 0:1