Реал (Мадрид) претърпя унизително поражение с 0:4 от третодивизионния Алкоркон в мач за купата на страната. Въпреки че бе без двете скъпоструващи звезди Кака и Кристиано Роналдо, поражението на “белия балет” от клуб с бюждет близо 400 пъти по-малък от мадридския гранд бе изненадата на вечерта.

Това бе трето поражение в последните 5 мача за тима на Мануел Пелегрини и увеличи напрежението върху чилийския специалист, след като тимът направи 0:0 със Спортинг (Хихон) в събота, а през миналата седмица загуби с 2:3 от Милан в Шампионската лига.

Алкоркон, който играе в една дивизия с младежкия тим на Кралския клуб – Кастилия, от самото начало създаде проблеми на Реал (Мадрид) и само добрите намеси на Йежи Дудек предотвратиха ранен гол.

Резултатът все пак бе открит в 16-ата минута, когато бившият юноша на “белия балет” Борха Гомес се разписа. Шест минути по-късно испанският национал Алваро Арбелоа си вкара автогол, а след това Фернандо Бехар нямаше шанс и удари страничния стълб на вратата на Дудек.

Ернесто Гомес направи аванса на тима си класически пет минути преди почивката, Борха Гомес оформи победата с второто си попадение в мача в 52-ата минута. В опит да обърне нещата Пелегрини замени Раул с Рууд ван Нистелрой 20 минути преди края. В 86-ата минута вратарят на Алкоркон Хунма изби в гредата удар на холандеца и Реал (Мадрид) не успя да вкара гол преди реванша на “Сантяго Бернабеу” след две седмици.

В други срещи от турнира, Кике Санчес Флорес записа победен дебют като треньор на Атлетико (Мадрид) при успеха с 2:0 над третодивизионния Марбеля, а Севиля се наложи с 4:2 над Атлетико Сиудад./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 4 КРЪГ
От вторник, 27 октомври
Рекреативо – Спортинг (Хихон) 1:1
1:0 Даниел Кандеяс (1), 1:1 Мате Били( 47)

Атлетико Сиудад де Лорки – Севиля 2:4
1:0 Гиле Ролдан (10), 1:1 Луиш Фабиано (19), 1:2 Луиш Фабиано (20), 2:2 Гиле Ролдан (21), 2:3 Хесус Навас (28), 2:4 Диего Капел (36)

Марбея – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Трояно (18), 0:2 Макси Родригес (83)

Алкоркон – Реал (Мадрид) 4:0
1:0 Борха Гомес (16), 2:0 Алаваро Арбелоа (22-автогол), 3:0 Ернесто Гомес (40), 4:0 Борха Гомес (52)