Аустрия (Виена) навакса изоставане от два гола за 2:2 и спечели точка от Вердер в домакинския си мач от Група “L” на Лига Европа. В другия мач Атлетик (Билбао) обърна португалския Насиноал за 2:1.

Вердер изглежда бе на път да продължи 100-процентовия си актив в групата, когато поведе с два гола на Клаудио Писаро (19, 63). Домакините обаче не се предадоха и върнаха едно попадение чрез Емин Сулимани в 72-ата, преди Тиаго Шумахер да донесе точката три минути преди края.

Атлетик (Билбао) обърна Насионал за победата с 2:1 и записа втория си успех в групата и остави португалците само с една точка в класирането.

Насионал излезе напред в резултата, когато взеха шокиращ аванс четири минути преди края след попадение на Рубен Микаел. Лидерът на баските Хосеба Ечеберия изравни в 66-ата минута, а Фернандо Йоренте вкара победния гол четири минути преди края./БЛИЦ

Аустрия (Виена) – Вердер 2:2
0:1 Писаро (19), 0:2 Писаро (63), 1:2 Сулимани (72), 2:2 Шумахер (87)
Атлетик (Билбао) – Насионал 2:1
0:1 Рубен Микаел (42), 1:1 Ечеберия (67), 2:1 Йоренте (86)