Евертън записа най-тежката си загуба в евротурнирите, след като загуби с 0:5 при гостуването си на Бенфика в мач от Група “I” на Лига Европа.

Мениджърът на “карамелите” Дейвид Мойс не можеше да разчита на 11 от основните си играчи, но въпреки това отслабеният тим на “сините” от Мърсисайд удържаха минималното изостане с 0:1 на почивката. Единственият гол през първата част бе реализиран от Хавиер Савиола в 14-ата минута.

Евертън обаче записа отчайващ старт в началото на втората част, когато за пет минути допусна 3 гола. Точни бяха Кардосо на два пъти и Луизао. Савиола, който даде началото на головата серия на Бенфика в мача, сложи и нейният край с попадението си пет минути преди края./БЛИЦ

Бенфика – Евертън 5:0
1:0 Савиола (14), 2:0 Кардосо (47), 3:0 Кардосо (48), 4:0 Луизао (52), 5:0 Савиола (83)