Левски загуби с минималното 0:1 гостуването си на Ред Бул Залцбург на стадион "Ред Бул Арена". Срещата бе от Група "G" на Лига Европа, а в другия мач Лацио надделя с 2:1 над Виляреал.

В този двубой дебют като старши треньор на "сините" направи Георги Иванов, който замени подалия оставка преди дни Ратко Достанич. Гонзо тръгна с поражение, а вече в 8 поредни мача във всички надпревари Левски не е записвал успех.

Автор на единственото попадение във вратата на Георги Петков бе Душан Швенто, който се разписа в продължението на първото полувреме. Вратарят на "сините" и днес бе блестящ, предотвратявайки доста опасности. "Сините" също имаха положения за гол, но така и не успяха да вкарат на австрийците.

http://d.yimg.com/a/p/ap/20091022/capt.12d4f67b51d94ee2a2631557e22acb50.austria_soccer_europa_league_xkj109.jpgВ 20-ата минута Николай Димитров напредна по лявото крило и центрира остро по земята успоредно на голлинията, топката попадна в Христо Йовов, който от два метра нацели лявата греда на вратата на домакините.

В 34-ата минута Живко Миланов получи шут в областта на лявото око от Франц Шимер и продължи да играе с подутина. В крайна сметка обаче се наложи на десния бек на полувремето да отстъпи мястото си на Шакиб Бензукан.

В 52-ата минута Зе Соарес изпусна добро положение, след като изскочи на голова позиция, но стреля слабо. До края на мача Гонзо пусна в игра Георги Христов и Жоазиньо, но и те не направиха нищо запомнящо се. Намиращият се в голова суша нападател в 73-ата минута получи топката в близост до вратата на Ред Бул Залцбург, но се засуети и не успя да нанесе удар.

Така след трите поредни загуби Левски заема последното четвърто място в Група "G" без спечелена точка и с голова разлика 0:6. Лидер е Ред Бул Залцбург с 9 точки, вторият Лацио има 6, а на третата позиция е Виляреал с 3 в актива си. На 5 ноември от 22:05 часа "сините" домакинстват на австрийския тим. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

Програмата и класирането в Група "G" - ТУК

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Душан Швенто (45+2)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/165.gifРЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ: 1.Едуард Густафсон, 5.Рабиу Афолаби, 6.Кристиан Швеглер, 13.Сомен Чой, 15.Франц Шимер, 17.Андреас Улмер, 18.Душан Швенто (90-25.Адмир Владавич), 23.Ибрахим Секагия, 24.Кристоф Лайтгеб (80-19.Симон Циомер), 10.Никола Покривач, 7.Александър Циклер (75-27.Джордже Ракич)
Резерви: 33.Хайнц Арцбергер, 3.Милан Дудич, 14.Бари Опдам, 8.Томас Аугустинусен, 19.Симон Циомер, 25.Адмир Владавич, 27.Джордже Ракич

http://tefterche.org/tefterche/wp-content/gallery/logo_bgteams/levski_logo.jpgЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов (46-15.Шакиб Бензукан), 55.Йордан Милиев, 2.Виктор Генев, 14.Веселин Минев, 30.Лъчезар Балтанов, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон (56-99.Георги Христов), 21.Зе Соарес, 24.Николай Димитров (65-20.Жоазиньо), 10.Христо Йовов