Бордо измъкна трите точки от Байерн (Мюнхен), побеждавайки с 2:1 в интригуващ двубой от Група "А" на Шампионската лига. Така френският тим излезе едноличен лидер със 7 точки, а на второто място е Ювентус с 5. Байерн е трети с 4 точки, а без нито една спечелена е Макаби (Хайфа).

Срещата в Бордо започна отлично за гостите от Германия, които в 6-ата минута поведоха в резултата. В този момент Микаел Сиани си отбеляза автогол, но в 27-ата се реваншира за грешката си, вкарвайки за 1:1.

Крайното 2:1 оформи Марк Планюс в 40-ата минута, а малко преди това Томас Мюлер получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Байерн в намален състав.

След почивката дузпи за Бордо пропуснаха Йоан Гуркюф в 66-ата минута и резервата Жюси в 88-ата, когато червен картон от състава на гостите получи и Даниел ван Буйтен. /БЛИЦ

Бордо – Байерн 2:1
0:1 Микаел Сиани (6-автогол), 1:1 Микаел Сиани (27), 2:1 Марк Планюс (40)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/891.gifБордо: 1.Седрик Карасо, 21.Матийо Шалме, 2.Микаел Сиани, 27.Марк Планюс, 28.Беноа Тремулинас, 5.Фернандо, 4.Алу Диара, 18.Ярослав Плашил, 8.Йоан Гуркюф, 17.Вендел, 29.Маруан Шамак
Треньор: Лоран Блан

: 22.Ханс-Йорг Бут, 8.Хамит Алтънтоп, 5.Даниел ван Буйтен, 28.Холгер Бадщубер, 21.Филип Лам, 17.Марк Ван Бомел, 44.Анатолий Тимошчук, 31.Бастиан Швайнщайгер, 25.Томас Мюлер, 18.Мирослав Клозе, 9.Лука Тони
Треньор: Луис ван Гаал