В изключително оспорван и интригуващ двубой Милан победи с 3:2 Реал (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу". Срещата бе от Група "C" на Шампионската лига, след която и двата отбора събраха по 6 точки в актива си, заемайки първите две места. Олимпик (Марсилия) и ФК Цюрих пък имат по 3 точки.

http://d.yimg.com/a/p/ap/20091021/capt.94ca17ab56f74b4a84d8224d5d7c5baa.spain_soccer_champions_league_pw122.jpgСъдията Франк де Блеекере се поизложи, след като в 14-ата минута не отсъди дузпа за Реал за нарушение на Дзамброта срещу Бензема, а в 86-ата отмени редовен гол на Тиаго Силва за "росонерите", след който се стигна до неприятни сцени и сблъсъци между футболистите на двата отбора.

В 19-ата минута бразилският вратар на Милан Дида направи уникален гаф, подарявайки топката на Раул, който го разстреля за 1:0. До почивката така и не падна друго попадение, въпреки че бяха създадени положения и пред двете врати.

Неубедителният в този мач Филипо Индзаги бе заменен в 60-ата минута от Марко Бориело. Само 120 секунди по-късно "росонерите" изравниха. Андреа Пирло прониза Икер Касияс със страховит шут от далечно разстояние - 1:1.

В 66-ата минута футболистите на Милан стигнаха до пълния обрат. Този път Касияс сгреши, след като спря топката на Пато и той реализира в опразнената врата - 1:2.

Играчите в бяло се втурнаха бързо да връщат гола и успяха да го сторят. В 76-ата минута резервата Дренте направи 2:2 с удар от границата на наказателното поле след центриране на Раул от корнер.http://cache.daylife.com/imageserve/00dZ6g9dNE3LR/610x.jpg

Крайното 3:2 за Милан оформи Пато в 88-ата минута. Кларънс Зеедорф подаде на младока, който бе оставен непокрит и за него не бе проблем да накаже Касияс за втори път в срещата, донасяйки така важната победа на "росонерите".

В другата среща от Група "С" Олимпик (Марсилия) победи като гост с 1:0 ФК Цюрих. Автор на победното попадение за френския тим бе бившият футболист на Реал (Мадрид) Габриел Хайнце, който се разписа в 69-ата минута. /БЛИЦ

Реал (Мадрид) – Милан 2:3
1:0 Раул (19), 1:1 Андреа Пирло (62), 1:2 Алешандре Пато (66), 2:2 Дренте (76), 2:3 Алешандре Пато (88)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/2016.gifРеал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 12.Марсело, 8.Кака, 10.Ласана Диара, 22.Шаби Алонсо, 24.Естебан Гранеро (66-15.Дренте), 11.Карим Бензема, 7.Раул
Треньор: Мануел Пелегрини

1.Дида, 44.Масимо Одо, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 15.Джанлука Дзамброта, 23.Масимо Амброзини, 21.Андреа Пирло, 10.Кларънс Зеедорф, 7.Алешандре Пато, 9.Филипо Индзаги (60-22.Марко Бориело), 80.Роналдиньо (90+1-16.Матио Фламини)
Треньор: Леонардо