Манчестър Юнайтед продължи успешното си представяне в Москва, побеждавайки с минималното 1:0 ЦСКА. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Лужники", където преди година "червените дяволи" спечелиха Шампионската лига, надделявайки след дузпи на финала срещу Челси.

Победното попадение за Юнайтед тази вечер реализира Антонио Валенсия в 86-ата минута, когато Димитър Бербатов му асистира по отличен начин. Митко започна титуляр в Москва и игра цял мач, в който получи и жълт картон.http://cache.daylife.com/imageserve/03hgcVRc3Oas8/610x.jpg

Така "червените дяволи" записаха трета победа в Група "В" на Шампионската лига след тези над

В гостуването на "Лужники" Манчестър Юнайтед бе без Уейн Рууни, Райън Гигс, Дарън Флетчър, Патрис Евра и Парк Джи Сунг. Въпреки това обаче избраниците на Сър Алекс почти през цялото време диктуваха играта и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Най-чистото положение за ЦСКА (Москва) бе в 54-ата минута, когато бе отменен гол на домакините. Алан Дзагоев вкара в мрежата на Едвин Ван дер Сар, но попадението бе правилно отменено заради засада.

В 71-ата минута Майкъл Оуен се появи в игра и значително раздвижи атаката на гостите. В 82-ата Антонио Валенсия получи топката от Нани и стреля мигновено от границата на наказателното поле, но право в напречната греда. Четири минути по-късно обаче Валенсия се озова в прегръдките на съотборниците си. Центриране на Нани бе отклонено с глава от Бербо към тъмнокожия полузащитник, който реализира единственото попадение в двубоя.

В 90-ата минута Бербо получи топката в наказателното поле на домакините и с пета я пусна към Андерсон, който би покрай дясната греда. След срещата Сър Алекс Фъргюсън е притеснен за здравословното състояние на Рио Фърдинанд и Фабио Да Силва, които напуснаха принудително изкуствения терен на "Лужники" заради контузии.

С победата над ЦСКА (Москва) Митко и съотборниците му продължават да са едноличен лидер в Група "В" вече с 9 точки в актива си. /БЛИЦ

ЦСКА (Москва) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1
0:1 Антонио Валенсия (86)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/1842.gifЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 15.Чиди Одиа, 24.Василий Березуцкий, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцкий, 17.Милош Красич, 2.Дейвидас Шемберас, 25.Елвир Рахимич (89-7.Даниел Карвальо), 42.Георгий Шченников (62-11.Павел Мамаев), 10.Алан Дзагоев, 89.Томаш Нецид (72-23.Ника Пилиев)
Треньор: Хуанде Рамос

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/662.gifМанчестър Юнайтед: 1.Eдвин ван дер Сар, 2.Гари Невил, 5.Рио Фърдинанд (57-6.Уес Браун), 15.Неманя Видич, 22.Джон О`Шей, 25.Антонио Валенсия, 18.Пол Скоулс (71-7.Майкъл Оуен), 8.Андерсон, 20.Фабио да Силва (88-16.Майкъл Карик), 17.Нани, 9.Димитър Бербатов
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън