Франк Рибери пропусна невероятна възможност за гол, докато Байерн записа нулево домакинско равенство срещу Ювентус в мач от Група „А” на Шампионската лига.

Рибери бе в основата на забележителния момент в мача, когато в 19-ата минута премина между двама защитници на „бианконерите” и навлезе в наказателното поле, но ударът му мина над гредата.

Двата тима продължават да са без загуба в турнира, но докато Байерн е с четири точки, то Ювентус е с две, след като направи 1:1 като домакин на Бордо преди 2 седмици.

Нападателят на Байерн Ариен Робен, който бе привлечен от Реал (Мадрид) в края на трансферния прозорец бе заменен принудително точно преди почивката, а треньорът на баварците Луис ван Гаал бе замесен в остра размяна на реплики със съдийте в края на мача.

„Утре ще разберем подробности за контузията на Робен, но мисля, че е сериозно, заяви Ван Гаал. – Създадохме доста положение и съжаляваме, че не спечелихме. Ювентус имаше само няколко удара от дистанция. Реферът не даде достатъчно дълго добавено време.”/БЛИЦ

Байерн (Мюнхен) – Ювентус 0:0

Байерн: 22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел Ван Буйтен, 28.Холгер Бадщубер, 4.Едсон Браафхайд, 25.Томас Мюлер, 16.Андреас Отъл, 31.Бастиан Швайнщайгер, 10.Ариен Робен (45+1-11.Ивица Олич), 18.Мирослав Клозе (74-33.Марио Гомес), 7.Франк Рибери

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 21.Зденек Григера, 33.Никола Легроталие, 3.Джорджо Киелини, 6.Фабио Гросо, 4.Фелипе Мело, 16.Мауро Каморанези (90-30.Тиаго Мендеш), 28.Диего (60-18.Кристиан Поулсен), 8.Клаудио Маркизио, 9.Винченцо Якуинта, 17.Давид Трезеге (74-11.Амаури)