Челси победи АПОЕЛ (Никозия) с 1:0 като гост в мач от Група „D” на Шампионската лига след гол на Никола Анелка през първото полувреме.

Френският нападател, който вкара единствения гол за „сините” и при победата над Порто на „Стамфорд Бридж”, се разписа след центриране на Жулиано Белети в 18-ата минута.

Челси доминираше в мача за продължителни периоди, но след почивката кипърският шампион опита да изравни. Петър Чех трябваше да спасява с крак, след като удар на Савас Пурсаитидис промени посоката си след рикошет.

Английският тим е на първо място в класирането на групата с 6 точки, докато АПОЕЛ има една точка./БЛИЦ

АПОЕЛ (Никозия) – Челси 0:1
0:1 Анелка (18)

АПОЕЛ: 22.Дионисион Хиотис, 7.Савас Пурсаитидис, 24.Христос Контис, 5.Бобан Грънчаров, 32.Алтин Хаджи, 10.Константинос Хараламбидис (85-20.Жеан Паулища), 26.Нуно Мораиш, 33.Христомос Михаил (80-37.Марио Брешка), 29.Никтариос Александру (58-11.Камил Косовски), 23.Елио Пинто, 30.Ненад Миросавлиевич

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 6.Рикардо Карвальо, 26.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 21.Саломон Калу (80-10.Джо Коул), 5.Майкъл Есиен, 35.Жулиано Белети (68-20.Деко), 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда, 39.Никола Анелка