Кристиано Роналдо вкара два гола за Реал (Мадрид) при победата с 3:0 над Олимпик (Марсилия) в мач от Група „С” на Шампионската лига.

Французите успешно се противопоставяха на „белия балет” близо час, преди португалският национал да поведе тима си към реализирането на три гола в рамките на 6 минути.

Роналдо откри резултата в 58-ата минута, а само минута по-късно спечели дузпа за тима си и червен картон за Сулейман Диавара.

Кака превърна наказателния удар в гол, а Кристиано Роналдо вкара второто си попадение в мача в 64-ата минута след пас на Карим Бензема. Така Кралския клуб записа две победи от два мача от старта на сезона в Шампионската лига./БЛИЦ

Реал (Мадрид) – Олимпик (Марсилия) 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (58), 2:0 Кака (61-дузпа), 3:0 Кристиано Роналдо (64)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос (72-19.Есекил Гарай), 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 12.Марсело, 22.Шали Алонсо, 5.Фернандо Гаго, 8.Кака (78-7.Раул), 14.Гути, 9.Кристиано Роналдо (70-20.Гонсало Игуаин), 11.Карим Бензема

Олимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 24.Лоран Бонар, 19.Габриел Хайнце, 21.Сулейман Диавара, 3.Тайе Тайво, 18.Фабрис Ариел (62-4.Жулиен Родригес), 17.Стефан Мбиа, 8.Лучо Гонсалес, 7.Беноа Шейру, 11.Мамаду Нианг (87-10.Хатем Бен Арфа), 23.Фернандо Мориентес (63-9.Брадао)