Манчестър Юнайтед победи Волфсбург с 2:1 след обрат в мач от Група „В” на Шампионската лига.

Шампионите на Германия откриха резултата в 55-ата минута, когато Един Джеко се разписа с глава след центриране на Макото Хасебе.

Юнайтед върна попадението четири минути по-късно, когато Райън Гигс се разписа от фаул, след като топката се отклони и влезе в мрежата. Това бе гол № 150 за Гигс с екипа на „червените дяволи”.

Техничен удар на Уейн Рууни мина в страни от вратата преди Майкъл Карик да донесе победата на шампионите на Англия с удар от границата на наказателното поле в 77-ата минута.

Българският национал Димитър Бербатов за втори пореден мач през сезона в Шампионската лита бе оставен резерва, но 20-ата минута се появи принудително на мястото на Майкъл Оуен, чието участие в мача от няколко дни бе под въпрос.

Победата бе заслужена за Манчестър Юнайтед и го изпрати на първото място в Група „В” с три точки преднина пред Волфсбург и ЦСКА (Москва)./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Волфсбург 2:1
0:1 Джеко (55), 1:1 Гигс (59), 2:1 Карик (77)

Манчестър Юнайтед: 29.Томаш Кушчак, 22.Джон О`Шей, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия (82-24.Дарън Флетчър), 16.Майкъл Карик, 8.Андерсон, 11.Райън Гигс, 7.Майкъл Оуен (20-9.Димитър Бербатов), 10.Уейн Рууни

Волфсбург: 1.Диего Беналио, 20.Саша Рийтер, 17.Александър Мадлунг, 5.Рикардо Коща, 4.Марсел Шефер, 13.Макото Хасебе (73-15.Карим Зиани), 7.Жозуе, 10.Звиездан Мисимович, 25.Кристиан Гентнер, 23.Графите (81-11.Обафеми Мартинс), 9.Адин Джеко