Късни попадения на Робин ван Перси и Андрей Аршавин донесоха на Арсенал победата с 2:0 над Олимпиакос в мач от Група „Н” на Шампионската лига, след като преди това вратарят на гостите Антонис Никополидис направи чудеса, за да опази вратата си.

Никополидис, който бе вратар на националния отбор на Гърция при спечелването на европейската титла през 2004 г., спаси редица положения и отстрани изглеждаше, че играе сам срещу Арсенал и удържа равенството.

Холандският нападател Ван Перси прекара голяма част от мача разочарован от персоналния си двубой с посивелия сраж, но все пак успя да даде заслужен аванс на Арсенал в 78-ата минута.

Четири минути руският плеймейкър Аршавин вкара втори гол за лондончани, но попадението дойде от съмнително положение за засада. Този успех качи „артилеристите” на първото място в групата.

Никополидис не заслужаваше да загуби този мач, но воденият от Зико Олимпиакос напълно заслужи поражението, тъй като не успя да създаде опасности в предни позиции. Гръцкият тим записа девето поражение в деветото си гостуване в Англия./БЛИЦ

Арсенал – Олимпиакос 2:0
1:0 Ван Перси (79), 2:0 Аршавин (86)

Арсенал: 24.Вито Маноне, 27.Еманюел Ебуе, 10.Уилям Галас, 5.Томас Вермаелен, 22.Гаел Клиши, 17.Александър Сонг, 7.Томаш Росицки (66-9.Едуардо), 4.Сеск Фабрегас, 2.Абу Диаби (77-12.Карлос Вела), 23.Андрей Аршавин, 11.Робин ван Перси (85-16.Аарон Рамзи)

Олимпиакос: 71.Антонис Никополидис, 14.Михал Жевлаков, 21.Авраам Пападопулос, 4.Олоф Мелберг, 15.Раул Браво, 11.Жауад Заири (46-6.Йероклис Столтидис), 35.Василис Торосидис, 28.Кристиан Ледесма (79-22.Костас Митроглу), 20.Дуду, 24.Леонардо (83-8.Оскар Гонсалес), 10.Диого