Дебютантът в Шампионската лига Унирея направи домакинско 1:1 срещу Щутгарт в мач от Група „G” и спечели първата си точка в турнира.

Сердар Тасчъ даде аванс на швабите в петата минута, но румънските шампиони изравниха три минути след началото на второто полувреме, когато Дачиан Варга би фалцово покрай Йенс Леман.

В някои моменти от мача румънският тим владееше инициативата в мача, но пропусна няколко добри положения. Най-доброто от тях доведе до пропуск на Тибериу Балан след центриране на Варга.

Щутгарт, който изигра своя 150-и мач в Европа, е спечелил само едно от последните си 8 гостувания в Шампионската лига./БЛИЦ

Унирея – Щутгарт 1:1
0:1 Тасчъ (5), 1:1 Варга (48)

Унирея: 1.Гиедриус Арлаускас, 6.Георге Галамаз, 24.Василе Мафтей, 22.Бруно Фернандес, 16.Епаминонда Нику, 32.Юлиан Апостол, 18.Рикардо Вилана, 19.Пабло Брандан, 9.Шербан Дачиан Варга (90-10.Разван Падурецу), 7.Мариус Йоан Биласко (64-14.Раул Русеску), 21.Тибериу Балан (46-30.Сорин Фрунза)

Щутгарт: 1.Йенс Леман, 27.Стефано Челоци, 17.Матийо Делпиер, 5.Сердар Тасчъ, 15.Артур Бока, 19.Роберто Хилберт, 28.Сами Кедира, 11.Томас Хицълспергер, 13.Тимо Гебхарт, 9.Чиприян Марика (64-39.Юлиан Шийбер), 29.Павел Погребняк