Стеван Йоветич вкара двата гола за Фиорентина за победата с 2:0 над Ливърпул в мач от Група „Е” на Шампионската лига. Това бяха първите точки спечелени от „виолетовите” в груповата фаза през този сезон.

Черногорският нападател се откъсне при извеждащ пас на Кристиано Дзанети и хладнокръвно откри резултата в 28-ата минута.

Девет минути по-късно той удвои, след като засече диаголно остро подаване на Хуан Вартас. Фиорентина удържа на натиска на Ливърпул през второто полувреме, за да запише една знамените победа.

Италианците, които загубиха с 0:1 от Олимпик (Лион) първия си мач, имат три точки. Със същия актив е и Ливърпул, който преди две седмици се наложи с 1:0 над Дебрецен./БЛИЦ

Фиорентина – Ливърпул 2:0
1:0 Йоветич (28), 2:0 Йоветич (37)

Фиорентина: 1.Себастиан Фрей, 25.Джанлука Комото, 3.Дарио Даинели, 5.Алесандро Гамберини, 19.Масимо Гоби, 15.Кристиан Дзанети, 18.Рикардо Монтоливо, 32.Марко Маркиони (90-29.Лоренцо де Силвестри), 8.Стеван Йоветич, 6.Хуан Варгас (75-20.Мартин Йоргенсен), 10.Адриан Муту (83-4.Марко Донадел)

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 2.Глен Джонсън, 23.Джейми Карагър, 37.Мартин Шкъртел, 22.Емилиано Инсуа (72-19.Райън Бабел), 8.Стивън Джерард, 21.Лукас Лейва, 15.Йоси Бенаюн, 18.Дирк Кайт (80-10.Андрий Воронин), 12.Фабио Аурелио, 9.Фернандо Торес