Шампионът на Русия Рубин спечели първата си точка в Шампионската лига, след като направи домакинско 1:1 с Интер в мач от Група „F” на турнира.

Аржентинският нападател на тима от Казан Алехандро Домингес откри резултата в 11-ата минута след самостоятелен пробив през защитата на „нерадзурите”, завършен с удар под гредата. По този начин Домингес се отчита с гол за Рубин в 10-и пореден мач (за първенство и Шампионската лига).

Четвърт час по-късно Интер стигна до изравнително попадение, когато се разписа Деян Станкович. Сърбинът бе точен с глава, след като се оказа непокрит на далечната греда след центриране от фаул на Майкон.

Италианският шампион игра през последния половин час на мача с човек по-малко, тъй като в 60-ата минута Марио Балотели бе отстранен за втори жълт картон. Въпреки численото неравенство Интер стигна до второ поредно реми от старта на груповата фаза на Шампионската лига, след 0:0 с Барселона в първия мач./БЛИЦ

Рубин – Интер 1:1
1:0 Домингес (11), 1:1 Станкович (27)

Рубин: 77.Сергей Рижиков, 4.Сесар Навас, 76.Роман Шаронов, 3.Кристиан Ансалди, 9.Лаша Салуквадзе, 15.Александър Рязанцев, 7.Сергей Семак, 16.Кристиан Нобоа, 61.Гьокдениз Карадениз, 10.Алехандро Домингес (86-88.Алан Касаев), 11.Александър Бухаров

Интер: 12.Жулио Сезар, 13.Майкон, 25.Валтер Самуел, 6.Лусио, 26.Кристиан Киву, 4.Хавиер Санети, 5.Деян Станкович, 19.Естебан Камбиасо (80-14.Патрик Виейра), 30.Мансини (64-7.Рикардо Куаресма), 9.Самуел Ето`о, 45.Марио Балотели