Съперниците на ЦСКА и Левски в груповата фаза на турнира Лига Европа съответно Рома и Лацио се издъниха в мачовете си от 6-ия кръг на италианската Серия “А”. Римските “вълци”, които посрещат ЦСКА на “Олимпико” в четвъртък, едва стигнаха до равенството 1:1 като гост от слабака Катаня. Даниеле де Роси изравни в даденото от съдията продължение на двубоя.

Лошата новина за треньора на Рома Клаудио Раниери са продължаващите контузии в състава. След като стана ясно, че едва ли ще може да използва Родриго Тадей и Жулио Баптища за двубоя в четвъртък, днес принудително бяха заменени двамата защитници – Филип Мексес и Марко Касети. Мексес бе изваден от игра още в 19-ата минута, а на негово място се появи Жуан. Десет минути по-късно от игра излезе и десният бек Касети, а на негово място на терена се появи Марко Мота.

Клаудиро Раниери бе подредил играчите по следния начин. Като десен бек действаше Марко Касети, който по-късно бе заменен от Марко Мота. Централна двойка бранители бяха Филип Мексес, сменен принудително от Жуан и Никола Бурдисо, а отляво игра Йон Арне Рийзе. В халфовата линия Раниери разположи трима играчи – малко вляво Давид Писаро, в средата Даниеле де Роси и вдясно Симоне Перота. Пред тях игра Матео Бриги. В атака действаха Франческо Тоти и Мирко Вучинич.

Лацио също едва стигна до равенството. Римските “орли” бяха домакини на Палермо и изравниха едва пет минути преди края на двубоя след гол на Мауро Сарате.

След равенствата и двата отбора остават съседи в средата на класирането на Серия “А”. Рома е на девето място с 8 точки, Лацио е десети също с 8 точки.

Валтер Дзенга бе подредил футболистите си по следния начин. Като десен бек игра Лихтщайнер, централна двойка бранители бяха Крибари и Раду, а отляво игра Дел Неро. Тримата халфове в средата на терена бяха Осман Дабо, Роберто Баронио и Стефано Маури. Тримата в атака бяха Фоджа, Хулио Крус и Мауро Сарате./БЛИЦ

Съставът на Рома: Бертаноли, Касети (29 – Марко Мота), Бурдисо, Мексес (19 – Жуан), Рийзе, Перота, Даниеле де Роси, Писаро, Бриги (56 – Алесио Черки), Тоти, Вучинич
В групата бяха още: Лобонт, Фати, Губерти, Окака

Съставът на Лацио: Муслера, Лихтщайнер, Крибари, Раду, Дел Неро (67 – Диаките), Дабо, Баронио, Маури, Фоджа (73 – Матусалем), Круз (58 – Роки), Сарате
В групата бяха още: Бизари, Мегини, Елисеу, Симоне Индзаги