Лидерът във временното класиране в Серия “А” Сампдория би и шампиона Интер с 1:0. По този начин тимът от Генуа се върна на върха в италианското първенство след 6 изиграни мача, но може да бъде изместен от Ювентус, който утре играе с Болоня у дома.

Единственото попадение за трите точки на Сампдория реализира Пацини в 72-ата минута. В 23-та минута Камбиасо можеше да вкара, но ударът му мина в страни от вратата на Сампдория. В началото на второто полувреме Балотели имаше възможност да се разпише, но пропусна, след което последва опасност пред вратата на Сезар, но той отрази удара на Пацини.

В 59-ата минута футболистите на Сампдория имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Поли.
Сампдория взе инициативата в средата на второто полувреме и логично стигна до гол в 72-ата минута, когато Манини подаде добре към Пацини, който прати топката в мрежата на Сезар. В последните десет минути Интер се опита да се добере до изравнителен гол, но удар на Самуел Ето’о мина над напречната греда, а гол на Лусио бе отменен заради положение на засада на бразилеца./БЛИЦ