Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов вкара гол при победата на Манчестър Юнайтед при гостуването на Сток Сити с 2:0. Бербо бе точен в 62-ата минута за 1:0. Положението бе изработено от Дарън Флетчър, който пусна към Райън Гигс, а за Бербо остана само да бутне топката във вратата от няколко метра. Това бе второ попадение за Митко от началото на сезона във Висшата лига.

Крайното 2:0 оформи Джон О`Шей в 77-ата минута. След този успех Манчестър Юнайтед отново е на върха, с равни точки с Челси, който претърпя загуба като гост от Уигън с 1:3./БЛИЦ

Сток Сити - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Бербатов (62), 0:2 О`Шей (77)

Сток Сити: Сьоренсен, Хът, Файе, Шоукрос, Колинс, Лоурънс (86 - Пуг), Уилън, Делап, Уитхед (72 - Бийти), Етерингтън, Китсън (72 - Санлъ)

Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Скоулс (80 – Оуен), Флетчър, Нани (55 – Гигс), Бербатов, Рууни (80 – Карик)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
От днес (26 септември)
Портсмут – Евертън 0:1
0:1 Саха (42)

Бирмингам – Болтън 1:2
0:1 Коен (10), 1:1 Филипс (84), 1:2 Лий (86)
Блекбърн - Астън Вила 2:1
0:1 Агбонлахор (3), 1:1 Вейяни (24), 2:1 Дън (89-д)
Ливърпул - Хъл Сити 6:1
1:0 Торес (12), 1:1 Джовани (15), 2:1 Торес (28), 3:1 Торес (47), 4:1 Джерард (61), 5:1 Бабел (88), 6:1 Бабел (90)
Тотнъм – Бърнли 5:0
1:0 Кийн (18-д), 2:0 Джинас (33), 3:0 Кийн (74), 4:0 Кийн (77), 5:0 Кийн (87)
Уигън – Челси 3:1
1:0 Брамбъл (16), 1:1 Дрогба (47), 2:1 Родайега (53-д), 3:1 Шарнър (90)
От 19:30 часа Фулъм - Арсенал
Баланс:
44 мача, 7 победи за Фулъм, 7 равенства, 30 победи за Арсенал
В неделя, 27 септември
18:00 часа
Съндърланд - Уулвърхемптън
Баланс: 104 мача, 44 победи за Съндърланд, 25 равенства, 35 победи за Уулвърхемптън
В понеделник, 28 септември
22:00 часа
Манчестър Сити - Уест Хям
Баланс: 82 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 12 равенства, 33 победи за Уест Хям
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.