Левски загуби с минималното 0:1 гостуването си на Виляреал на "Ел Мадригал" в първата среща от Група "G" на Лига Европа. "Сините" се опънаха сериозно на домакините, но силите им издържаха до 72-ата минута, когато бразилският национал Нилмар наказа Георги Петков.

По-рано пък ЦСКА изпусна да победи английския Фулъм като двата тима завършиха 1:1 на стадион "Васил Левски". Точен за "армейците" бе дебютиралият Мишел Платини, който се разписа в 63-ата минута, а гостите се добраха до точката чрез Диоманси Камара само две минути след това.

http://cache.daylife.com/imageserve/0fUEgqqgtb4bY/610x.jpgОчаквано домакините започнаха по-активно мача и до 20-ата минута създадоха няколко опасности, като се открои удара на Робер Пирес, който засече центриране от корнер, но Петков се намеси и спаси опасността. Постепенно Левски изравни играта, а в края на полувремето "сините" дори могат да съжаляват, че не отбелязаха гол, след като пред Балтанов, Бензукан и Христов се откриха много добри възможности, но ги пропуснаха.

След почивката футболистите на "жълтата подводница" вдигнаха оборотите и напрежението пред вратата на Левски се покачи. Домакините отправиха няколко опасни удара, които Петков спаси, а други излязоха в аут.

Особено опасно бе положението, при което Перейра излъга Петков, но не успя да се разпише на http://cache.daylife.com/imageserve/0amaeDA6GCbsa/610x.jpgпразна врата, тъй като Минев изчисти топката от голлинията. В 72-ата минута обаче домакините стигнаха до гол, след като Джузепе Роси получи топката отляво, пусна към нахлуващия Нилмар, който отблизо се разписа - 1:0. Бразилският национал само преди дни вкара хеттрик за "Селесао" при победата с 4:2 над Чили в световна квалификация.

До края на мача под изливащия се над "Ел Мадригал" дъжд Георги Петков спаси удари на Роси и Ибагаса, а слаб шут отдалеч на Бардон бе отразен от вратаря на Виляреал Диего Лопес.

Така селекцията на Ратко Достанич си тръгва от Испания победена с минималното 0:1 и се стяга за предстоящото в неделя вечно дерби с ЦСКА. Следващата среща на Левски в Лига Европа е домакинство на Лацио на 1 октомври. Тази вечер италианците паднаха изненадващо в Рим с 1:2 от Ред Бул Залцбург/БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ВИЛЯРЕАЛ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Нилмар (72)

Виляреал: 13.Диего Лопес, 2.Гонзало Родригес, 5.Жоан Капдевила, 6.Себастиан Егурен, 7.Робер Пирес (82-24.Дамиан Ескудеро), 10.Кани, 17.Хави Вента, 20.Иван Маркано, 21.Бруно Сориано (54-11.Ариел Ибагаса), 23.Хонатан Перейра (66-22.Джузепе Роси), 12.Нилмар
Резерви: 1.Шави Олива, 4.Диего Годин, 9.Хосеба Йоренте, 11.Ариел Ибагаса, 14.Давид Фустер, 22.Джузепе Роси, 24.Дамиан Ескудеро

Левски: 1.Георги Петков, 15.Шакиб Бензукан, 2.Виктор Генев, 5.Юсуф Рабех, 14.Веселин Минев, 30.Лъчезар Балтанов, 24.Николай Димитров (78-16.Мариян Огнянов), 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски (66-70.Саша Симонович), 27.Седрик Бардон, 99.Георги Христов (62-10.Христо Йовов)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 25.Лусио Вагнер, 11.Елин Топузаков, 55.Йордан Милиев, 70.Саша Симонович, 16.Мариян Огнянов, 10.Христо Йовов