Кристиано Роналдо се разписа на два пъти от фаул, а Реал (Мадрид) записа убедителен успех на старта на новия сезон в Шампионската лига, след като в мач от Група „С” се наложи с 5:2 като гост на ФК Цюрих.

Деветкратните европейски шазмпиони изглежда бяха на път към разгломна победа, след като Роналдо, Раул и Гонсало Итуаин се разписаха в рамките на 18 минути през първото полувреме.

Роналдо вкара от фаул в 27-ата минута, Раул оползотвори пас на Игуаин седем минути по-късно, а самият Игаин се разписа в добавеното време на първата част.

ФК Цюрих, който не успя да застраши Икер Касияс през първото полувреме, върна едно попадение в 64-ата минута. Ксавие Маргаираз бе точен от дузпа, а две минути по-късно Егертер се разписа с глава.

Роналдо отново бе точен от фаул в 89-ата минута, когато топката мина през ръцете на вратаря Джони Леони, а в петата минута на добавеното време стражът на домакините бе прехвърлен от откъсналия се Гути./БЛИЦ

ФК Цюрих – Реал (Мадрид) 2:5

0:1 Кристиано Роналдо (27), 0:2 Раул (35), 0:3 Игуаин (45+1), 1:3 Маргайраз (63), 2:3 Егертер (65), 2:4 Кристиано Роналдо (89), 2:5 Гути (90+5)

ФК Цюрих: 1.Джони Леон, 13.Флориан Щаел (88-20.Милан Гаич), 30.Хану Тихинен, 19.Ален Роша, 16.Филип Кох, 7.Силвен Егертер, 8.Йохан Фонлантен, 10.Ониекачи Оконкво (66-23.Алмен Абди), 5.Ксавие Маргайраз, 12.Александър Алфонс, 29.Ерик Хасли (46-14.Душан Джурич)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 2.Алваро Арбелоа, 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 15.Ройстон Дренте, 8.Кака, 10.Ласана Диара, 22.Шаби Алонсо (59-5.Фернандо Гаго), 9.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин (67-14.Гути), 7.Раул