Ярослав Плашил донесе на Бордо равенството 1:1 каго гост на Ювентус в мач от Група „А” на Шампионската лига.

Италианският национал Винченцо Якуинта даде аванс на „Старата госпожа” в 63-ата минута, когато простреля резервният вратар Улрих Раме.

Халфът Плашил се оказа свободен на далечната греда в 75-ата минута и се разписа във вратата на Буфон, след като защитата на Юве се оказа неорганизирана при изпълнение на фаул.

„Бианконерите” не успяха да дадат победен старт на новия си треньор Чиро Ферара в Шампионската лига, след като го направиха убедително в Серия „А”, спечелвайки първите си три мача./БЛИЦ

Ювентус – Бордо 1:1

1:0 Якуинта (63), 1:1 Плашил (75)

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 2.Мартин Касерес, 33.Никола Легроталие, 5.Фабио Канаваро (66-15.Джонатан Зебина), 6.Фабио Гросо, 8.Клаудио Маркизио, 4.Фелипе Мело, 30.Тиаго (81-18.Кристиан Поулсен), 20.Себастиан Джовинко (73.-16.Мауро Каморанези), 9.Винченцо Якуинта, 11. Амаури

Бордо: 1.Седрик Карасо (55-16.Улрих Раме), 21.Матийо Шалме, 27.Марк Планюс, 2.Мишел Сиани, 28.Беноа Тремулинас, 18.Ярослав Плашил (77-7.Йоан Гуфран), 5.Фернандо, 8.Йоан Гуркюф, 4.Алу Диара, 17.Вендел, 29.Маруан Шамак