Атлетико (Мадрид) продължи слабото си представяне от Примера дивисион и в Шампионската лига, след като в мач от Група „D” направи домакинско 0:0 срещу дебютанта в турнира АПОЕЛ (Никозия).

Отборът на Абел Ресино бе далеч от най-добрите си дни и имаше затруднения в създаването на голови положения през първото полувреме, докато пред нападателя на кипърците Константинос Хараламбидес се откриха две чудесни възможности.

Серхио Асенхо направи прекрасно спасяване, за да попречи на Хараламбидес да открие резултата в осмата минута. Острието на АПОЕЛ стреля неточно от чудесна позиция точно преди почивката.

Атлетико написна през второто полувреме и създаде няколко положения, но не успя да ги реализира. Диего Форлан удари греда, а в края Дионисиос Хиотис с акробатичен плонж спаси негов удар. При добавката Шимао Саброса стреля встрани от вратата./БЛИЦ

Атлетико (Мадрид) – АПОЕЛ (Никозия) 0:0

Атлетико (Мадрид): 1.Серхио Асенхо, 21.Луис Переа (67-14.Флоран Синама Понгол), 22.Пабло Ибанес, 17.Томаш Уйфалуши, 18.Алваро Домингес, 9.Хурадо, 12.Пауло Асунсао, 23.Клебер Сантана (51-11.Макси Родригес), 20.Шимао Саброса, 10.Серхио Агуеро, 7.Диего Форлан

АПОЕЛ (Никозия): 22.Дионисос Хиотис, 7.Савас Поурсайтидис, 24.Христос Контис, 3.Пауло Жорже (45-5.Бобан Грънчаров), 32.Алтин Хаджи, 11.Камил Косовски, 33.Христостмос Михаил, 26.Нуно Мораиш, 10.Константинос Хараламбидис (67-17.Маринос Сациас), 23.Елио Пинто, 21.Марчин Жевлаков (81-20.Жеан Паулиста)