Два късни гола на халфа на Томас Мюлер и един на Даниел ван Буйтен донесоха победен старт на Байерн в Шампионската лига, след като баварците се наложиха с 3:0 над Макаби (Хайфа) като гост в мач от Група „А”.

Именно двете попадения на Мюлер се оказаха точката на пречупван на домакините, които въпреки че получиха гол от Ван Буйтен в 64-ата минута не престанаха да притискат отбраната на германския тим.

През първото полувреме Макаби се бранеше храбро, а в 26-ата минута гол с глава на Ивица Олич бе отменен заради засада. Вратарят на домакините Нир Давидович предотврати попадение в мрежата си, когато в 57-ата минута отрази изпълнен от Ариен Робен фаул.

Ван Буйтен все пак успя да прекърши здравата защита на израелския тим, когато при едно разбъркване след корнер прониза вратата на Давидович.

В 76-ата минута нападателят на домакините Владимер Двалишвили стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Байерн Ханс-Йорг Бут изби над гредата. След това дойдоха двата късни гола на Мюлер в 85-ата и 87-ата минута./БЛИЦ

Макаби (Хайфа) – Байерн 0:3

0:1 Ван Буйтен (64), 0:2 Мюлер (85), 0:3 Мюлер (87)

Макаби (Хайфа): 1.Нир Давидович, 27.Еял Мешумар (73-26.Лиор Рафаелов), 21.Декел Кейнан, 5.Жорже Тейшейра, 17.Тсепо Масилела, 23.Барам Каял (68-19.Шломи Арбайтман), 7.Густаво Боколи, 16.Мохамад Гадир (68-18.Али Осман), 20.Янив Катан, 15.Еял Голса, 9.Владимер Двалишвили

Байерн: 22.Ханс.Йорг Бут, 21.Филип Лам, 28.Холгер Бадщюбер, 5.Даниел ван Буйтен, 23.Даниел Пранич, 31.Бастиан Швайщайгер, 44.Атанолий Тимошчук, 25.Томас Мюлер, 7.Франк Рибери (64-33.Марио Гомес), 11.Ивица Олич (86-20.Хосе Ернесто Соса), 10.Ариен Робен (77-16.Андреас Отъл)