Два гола на Филипо Индзаги донесоха на Милан победата с 2:1 като гост на Олимпик (Марсилия) в мач от Група „С” на Шампионската лига.

Опитният реализатор, който се оказа непокрит на далечната греда, даде аванс на „росонерите” в 28-ата минута, когато засече центриране на Кларънс Зеедорф.

Четири минути след подновяването на играта домакините изравниха резултата, когато аржентинският бранител Габриел Хайнце се разписа с глава след изпълнен от Беноа Шейру фаул.

Индзаги донесе победата на гостите в дъждовната средиземноморска вечер с попадението си в 74-ата минута, когато отново получи асистенция от Зеедорф.

Марсилци, които победиха Милан с 1:0 в първия финал на Шампионската лига през 1993 г., имаха проблеми с по-добре организираният съперник през първата част, но през второто полувреме се съвзеха.

Домакините трудно създаваха голови положение, преди Шейру да притесни вратаря Марко Сторари с удар от границата на наказателното поле точно преди почивката. В началото на втората част Олимпик имаше нов подобен удар в началото на втората част, този път чрез Лучо Гонсалес. Малко след това дойде изравнителният гол.

Попадението на Хайнце даде увереност на домакините, които създадоха няколко опасности за защитата на Милан. Това беше преди Индзаги да докаже репутацията си най-страховития реализатор в Европа за последните години./БЛИЦ

Олимпик (Марсилия) – Милан 1:2
0:1 Индзаги (27), 1:1 Хайнце (50), 1:2 Индзаги (75)

Олимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 12.Шарл Каборе, 21.Сюлейман Диавара, 19.Габриел Хайнце, 3.Тайе Тайво, 6.Едуард Сисе (88-23.Фернандо Мориентес), 17.Стефан Мбиа, 7.Беноа Шейру, 8.Лучо (75-10.Хатем Бен Арфа), 9.Брандао, 11.Мамаду Нианг

Милан: 30.Марко Сторари, 44.Масимо Одо, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 15.Джанлука Дзамброта, 16.Матийо Фламини, 21.Андреа Пирло, 23.Масимо Амброзини (58-8.Дженаро Гатузо), 10.Кларънс Зеедорф (90+3-20.Игнацио Абате), 9.Филипо Индзаги (87-11.Клаас Ян Хунтелаар), 7.Пато