Българският национал Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед започнаха участието си в новия сезон на Шампионската лига с успех, след като се наложиха с 1:0 над Бешикташ в Група „В” като гост.

Бербатов започна като резерва, но се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Майкъл Карик. Въпреки предимството си в играта, „червените дяволи” не успяха да създадат много голови положения.

Все пак в 77-ата минута Пол Скоулс донесе победата на своя тим, след като бе точен с глава при добавка на отбита от вратаря Хакан Арикан топка.

Първото положение в мача се откри пред Майкъл Карик, който в 12-ата минута успя да притесни Арикан. Турската отбрана обаче успяваше да справи с атаките на Манчестър Юнайтед.

За домакините положения имаше пред Сердар Йозкан и Мерт Нобре, което вдъхна кураж на феновете на домакините. Английските шампиони обаче бяха тези, които се поздравиха с победен старт на сезона в Шампионската лига./БЛИЦ

Бешикташ – Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Скоулс (77)

Бешикташ: 84.Хакан Арикан, 4.Ибрахим Каш, 6.Томаш Шивок, 27.Матео Ферари, 19.Ибрахим Юзюлмез, 17.Екрем Даг, 28.Фабиан Ернст, 23.Филип Холошко (85-8.Нихат Кахвечъ), 15.Родриго Табата (69-11.Тело), 21.Сердар Йозкан (59-29.Юсуф Шимшек), 11.Мерт Нобре

Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 2.Гари Невил, 23.Джони Евънс, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик (63-9.Димитър Бербатов), 18.Пол Скоулс, 8.Андерсон, 17.Нани, 25.Антонио Валенсия (84-13.Парк Джи Сунг), 10.Уейн Рууни (64-7.Майкъл Оуен)