Шампионът Манчестър Юнайтед постигна трудна победа над Тотнъм в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” успяха да обърнат резултата, стигайки до успех с 3:1 на „Уайт Харт Лейн”. Българският национал Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но бе заменен в 61-ата минута, след като Пол Скоулс бе отстранен от игра. Българинът отстъпи мястото си на Майкъл Карик.

Мачът започна вихрено и още в първата минута домакините от Тотнъм поведоха в резултата. Нападателят Джърмейн Дефоу успя да се разпише от малък ъгъл в първата атака на своя тим.Тимът на сър Алекс Фъргюсън обаче се върна в мача в 24-ата минута, когато ветеранът Райън Гигс бе точен от фаул. Три минути след гола за Манчестър, Бербатов имаше добър шанс да се разпише, но ударът му бе отразен от Карло Кудичини. Пет минути преди края на първата част Андерсон изведе своя тим напред, разписвайки се с изстрел извън наказателното поле.

Втората част отново не започна добре за гостите от Манчестър и в 58-ата минута трябваше да остане с човек по-малко на терена. Пол Скоулс бе отстранен от игра след втори жълт картон. Мениджърът на Юнайтед сър Алекс реагира мигновено, вадейки нападател и пускайки в игра полузащитник. В „жертва” на Фъргюсън се превърна именно Бербатов, който трябваше да отстъпи мястото си.

Въпреки че играта продължи при числено неравенство, шампионите успяха да стигнат до нов гол. Английският национал Уейн Рууни се разписа в 78-ата минута, с което оформи и крайния резултат. До края на срещата Тотнъм се опита да върне поне едно попадение. При една от най-добрите си ситуации Питър Крауч стреля в напречната греда./БЛИЦ

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Дефоу (1), 1:1 Гигс (25), 1:2 Андерсон (41), 1:3 Рууни (78)

Тотнъм: Кудичини, Чорлука, Кинг, Басонг, Екото, Ленън, Хъдълстоун, Паласиос, Дефоу, Крауч, Кийн
Резерви: Гомес, Хътън, Бентли, Джинас, Павлюченко, Нутън, Кранчар

Манчестър Юнайтед: Фостър, О`Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Флетчър, Скоулс, Андерсон, Гигс, Бербатов, Рууни
Резерви: Кушчак, Оуен, Карик, Нани, Фабио да Силва, Еванс, Валенсия

Висша лига, 5 кръг
Днес от 17:00 часа
Блекбърн – Уулвърхемптън 3:1
1:0 Диуф (19), 2:0 Живе (56), 3:0 Дън (64), 3:1 Майерхофер (88)
Ливърпул – Бърнли 4:0
1:0 Бенаюн (27), 2:0 Каит (41), 3:0 Бенаюн (61), 4:0 Бенаюн (82)
Манчестър Сити – Арсенал 4:2
1:0 Алмуния (20-авт), 1:1 Ван Перси (62), 2:1 Белами (74), 3:1 Адебайор (80), 4:1 Шон Райт Филипс (84), 4:2 Росицки (88)
Портсмут – Болтън 2:3
0:1 Коен (13), 1:1 Кабул (25), 1:2 Тейлър (41-д), 2:2 Боатенг (63), 2:3 Кейхил (89)
Сток Сити – Челси 1:2
1:0 Файе (32), 1:1 Дрогба (45), 1:2 Малуда (90)
Съндърланд – Хъл Сити 4:1
1:0 Дарън Бент (13-д), 1:1 Зайат (44), 2:1 Рийд (49), 3:1 Дарън Бент (66), 4:1 Зайат (75-авт)
Уигън – Уест Хям 1:0
1:0 Родалега (56)

В неделя, 13 септември
14:00 часа
Бирмингам Сити – Астън Вила
Баланс: 106 мача, 36 победи за Бирмингам Сити, 27 равенства, 43 победи за Астън Вила

18:15 часа Фулъм – Евертън