Късен гол на Лиедсон донесе на Португалия равенството 1:1 като гост на Дания в мач от Група 1 на световните квалификации.

Натурализираният бразилец се разписа в 87-ата минута след изпълнение на корнер. Никлас Бендтнер бе дал аванс на “червения динамит” в 41-ата минута.

Кристиано Роналдо опита няколко удара към вратата на датчаните, като същото сториха Симао Саброса и Жозе Босингва. В 34-ата минута минута Деко застраши Стефан Андерсен от фаул, но вратарят на домакините изби в корнер.

Дания е начело в класирането на групата със 17 точки, докато Португалия е четвърти с 10. Португалците се нуждаеха от победа, за да съхранят реалистични шансове за класиране на световното първенство, те са спечелили само два от досегашните си 6 мача.

Под ръководството на Карлош Кейрош, който през миналата година замени Луис Фелипе Сколари, Португалия се срина от девето на 17-о място в ранглистата на ФИФА./БЛИЦ