Кот д`Ивоар се доближи на точка от класиране на световното първенство в ЮАР, след като разгроми Буркина Фасо с 5:0 в мач от Група “Е” на Зона Африка. В другия мач от групата Малави победи Гвинея с 2:1, но и двата тима са елиминирани от борбата за местата на мондиала.

Кадер Кейта даде аванс на “слоновете” в 10-ата минута, който тимът запази до почивката. През второто полувреме Дидие Дрогба направи 2:0, а Яя Тура направи преднината на тима си три чисто гола с попадение в 55-ата минута. Нови голове на Дрогба (65 мин) и Кейта (68 мин) донесоха разгромната победа на тима.

Кот д`Ивоар е с шест точки преднина пред Буркина Фасо, а до края на квалификациите има още два мача. Само точка е достатъчна на “слоновете” в оставащите срещи с Гвинея, за да се класират за втори пореден път на световно първенство./БЛИЦ