Русия се доближи само на точка от лидера в Група 4 Германия, след като в световна квалификация се наложи с 3:0 над Лихтенщайн. И трите попадения паднаха през първата част.

Валерий Березуцки откри резултата в 24-ата минута след извеждащ пас на Билялетдинов. Това бе едва вторият гол за защитника на ЦСКА (Москва) в своя 38-и мач за “сборная”.

В 40-ата минута Павлюченко се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ритсбергер срещу Денисов. Пет минути по-късно Кержаков също бе съборен в наказателното поле, а Павлюченко отново бе точен при изпълнението на наказателния удар.

С постигнатия успех Русия събра 18 точки и остана на второто място. Първи в Група 4 е Германия, а Бундестима има само точка повече от “сборная”.

Третото място в Група 4 заема Финландия с 13 точки, след като взе победата с 2:1 като гост на Азербайджан след обрат. Домакините поведоха с гол на Мамадов в 50-ата минута, но финландците стигнаха до трите точки с попадения на Хейкинен (75 мин.) и Петри Пасанен (86 мин.)/БЛИЦ