Шотландия запази шансовете си за класиране на световното първенство в ЮАР, след като в мач от Група 9 се наложи с 2:0 над Македония.

“Гайдарите” направиха слабо първо полувреме, когато бяха надиграни от македонците и трябва да благодарят на вратаря си Крейг Гордън, че се разминаха без допуснат гол.

Домакините излязоха променени през второто полувреме и в 56-ата минута взеха аванс, когато Скот Браун се разписа с глава след центриране на Стивън Флетчър.

Малко преди това Макфадън направи пропуск пред вратата на Македония, но десет минути преди края той се поправи след самостоятелен пробив започнал от шотландската половина.

В 65-ата минута в игра за гостите се появи Дарко Тасевски. Халфът на Левски замени Илчо Наумовски, но не помогна на тима си да вземе поне точка.

Шотландия се нуждае от победа над Холандия в сряда на “Хемпдън Парк”, за да си гарантира второто място в групата, което ще осигури на тима евентуално участие в плейофите за класиране на Мондиал 2010./БЛИЦ