Манчестър Юнайтед победи изключително трудно с 2:1 Арсенал в дербито на четвъртия кръг на Висшата лига, което се игра пред малко повече от 75 000 зрители на "Олд Трафорд".

Димитър Бербатов бе оставен на пейката от Сър Алекс Фъргюсън, но се появи на терена в 85-ата минута, заменяйки Райън Гигс.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/27/fullj.a7604bcb49cf3064b02758ca702ae9b5/a7604bcb49cf3064b02758ca702ae9b5-getty-fbl-eng-pr-man_utd-arsenal.jpgВажна роля за обрата на домакините изигра съдията Майк Дийн, отсъдил спорна дузпа за нарушение на Алмуния срещу Рууни в 58-ата минута. Английският национал не сгреши от бялата точка, изравнявайки резултата. Преди това Андрей Аршавин бе дал преднина на "топчиите" в 40-ата. В 63-ата директен изстрел на Робин Ван Перси от пряк свободен удар се отби в напречната греда на вратата на Манчестър Юнайтед.

Минута по-късно Абу Диаби си заби автогол след центриране на Райън Гигс и "червените дяволи" стигнаха до пълния обрат, повеждайки с 2:1.

Пет минути преди края на срещата Димитър Бербатов замени Райън Гигс. В 92-ата минута Митко можеше да вкара гол, но би неточно, след като се бе озовал на изгодна позиция.

В шестата минута на продължението попадение на Робин Ван Перси бе отменено заради засада. Заради бурното си протестиране срещу съдийското отсъждане Арсен Венгер бе изгонен от резервната скамейка на гостите.

С прибавените три точки "червените дяволи" вече имат 9 в актива си, извоювани от 4 мача. Днешната победа е първа за Митко и компания в големите дербита на Англия, които до голяма степен ще определят шампиона. Преди този двубой Манчестър Юнайтед записа надделя над Бирмингам (1:0) и Уигън (5:0), както и загуби с 0:1 от Бърнли. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 2:1
0:1 Андрей Аршавин (40), 1:1 Уейн Рууни (59-дузпа), 2:1 Абу Диаби (64-автогол)

Манчестър Юнайтед: Фостър, О`Шей, Браун, Видич, Евра, Валенсия (63-Парк), Флетчър, Карик, Нани, Гигс (85-Бербатов), Рууни
Резерви: Кушчак, Гари Невил, Оуен, Андерсон, Бербатов, Джи Сунг Парк, Скоулс

Арсенал: Алмуния, Саня, Галас, Вермаелен, Клиши, Ебуе (71-Бендтнер), Денилсон (79-Едуардо), Сонг Билонг, Диаби, Аршавин (81-Рамзи), Ван Перси
Резерви: Маноне, Едуардо, Рамзи, Силвестре, Уилшир, Гибс, Бендтнер