За трета поредна година Арсенал се класира без проблеми за групите на Шампионската лига, след като победи Селтик с 3:1 като домакин. Общ резултат 5:1 се оказа достатъчен на "артилеристите", за да играят в европейския елит за 12-а поредна година.

Тимът на Арсен Венгер имаше убедителен аванс от 2:0 след първия мач, а попадението на Едуардо в 28-ата минута от спорна дузпа окончателно приключи мечтите на "детелините" за евентуален обрат.

Ебуе и Аршавин добавиха по един гол през второто полувреме след красиви отборни акции, а Масимо Донати вкара почетното попадение за Селтик в добавеното време. Италианецът с воле прати топката в далечния ъгъл на Алмуния, но това бе и единствения удар на гостите във вратата на Арсенал./БЛИЦ