Кипърският АПОЕЛ устоя на натиска на ФК Копенхаген през второто полувреме и удържа победата с 3:1 в плейофен реванш, който се оказа достатъчен за класирането на тима от Никозия за груповата фаза на Шампионската лига.

Попадение на Камил Косовски във втората минута заличи аванса, който датчаните имаха от първата среща, а гол на Христостомус Михаил от дузпа в 18-ата минута даде достатъчна преднина на АПОЕЛ за класиране напред.

В 22-ата минута Даме Н`Дойе върна надеждите на ФК Копенхаген, но ново попадение на Михаил четири минути преди почивката означаваше, че датчаните отпадат от турнира.

През второто полувреме ФК Копенхаген упражни натиск, който успешно бе отбит от защитата на АПОЕЛ и вратаря Хиотис. Кипърските шампиони в тези моменти играеха и срещу статистиката, след като само веднъж в 21 случая бяха продължавали след загуба в първия мач.

Победата означаваше, че АПОЕЛ става вторият тим от Кипър, който влиза в групите на Шампионската лига, след като преди година това стори Анортозис./БЛИЦ